OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Cieszków

Ostatnia zmiana: 2019-07-04

<== | Galeria | ==>
Data: 2011-03-06
Autor: Przemysław Więcek
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2011-08-30

Galeria użytkownika Przemysław Więcek

W oddali semafor wjazdowy stacji Zduny od strony Oleśnicy. Po prawej stronie miejsce po torach dodatkowych. Widok w kierunku Krotoszyna. 54,9 km.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: sygnalizacja/słupki/znaki itp.; szlak (trasa)/pojedyncze tory.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 454
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 . (2020-07-23 19:40:03)
  Widoczne semafory kształtowe są nadal czynne pomimo obecności sygnalizacji świetlnej.
 • #2 Paweł (2020-07-24 23:09:24)
  Na zdjęciu widać tylko tarczę ostrzegawczą przejazdową (po lewej), która nie jest w żaden sposób uzależniona z semaforami, a także tarczę ostrzegawczą stojącą tuż przed semaforem kształtowym. I zawsze tak będzie, bowiem semafory kształtowe nie informują o sygnale na następnym semaforze, stąd też zawsze obok nich musi być tarcza ostrzegawcza.
 • #3 . (2020-07-30 17:52:29)
  Jakiś czas temu jadąc drogą w kierunku na Wrocław widziałem podniesione ramię semafora kształtowego, podczas mijania go przez skład podążający w stronę Krotoszyna. Semafor ten znajduje się na pograniczu Cieszkowa od strony Zdun, w miejscu gdzie kiedyś przebiegała granica państwa i jest zapewne wjazdowym do Zdun. Obok niego stoją semafory świetlne co widać na zdjęciach satelitarnych. Być może jest to semafor widoczny w oddali na zdjęciu powyżej. Stąd moje spostrzeżenie, że pomimo nadawanego sygnału świetlnego ramię semafora kształtowego również się podnosi. Dotarcie w to miejsce celem zrobienia fotografii jest dość utrudnione.
 • #4 . (2020-10-08 19:09:13)
  Wspomniany wyżej semafor jakiś czas temu widziałem z bliska i jest to wjazdowy do Zdun (widać go na powyższej fotografii bardzo daleko na horyzoncie). Obecnie wygląda to (patrząc w perspektywie jak na powyższej fotografii) następująco: jadąc od Cieszkowa do Zdun stoją kolejno: tarcza ostrzegawcza, semafor świetlny (jeszcze unieważniony) i semafor kształtowy (czynny). Zatem za wcześniejsze nieumyślne wprowadzenie w błąd najmocniej przepraszam.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Cieszków

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...