OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kolsko

Ostatnia zmiana: 2020-09-09

<== | Galeria | ==>
Data: 2019-11-01
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-12-17

Galeria użytkownika wasiukibic

Kolsko - niegdyś perony, obecnie miejsce postojowe dla rowerzystów jadących po trupie 371. Widok w kierunku północno-wschodnim (Wolsztyn, Sława Śląska).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 545
: 7

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 # (2019-12-18 13:19:45)
  Nadzwyczajna kasta i jej poronione projekty
 • #2 (odp. na #1) Maciej (2019-12-18 15:49:17)
  Gdy dodamy do tego jeszcze nową religię zwaną "ratowaniem klimatu", efekt jest taki jaki jest. Zamiast szynobusu pozostawiającego swój "ślad węglowy", ze ścieżki mają korzystać niskoemisyjni cykliści ;)
 • #3 Greg (2020-09-14 16:19:59)
  Pytanie, ile osób jeździło by regularnie tym mitycznym szynobusem?
 • #4 (odp. na #3) ACdVL (Andrzej) (2020-09-14 20:12:42)
  Jeśli byłby rozsądnie ułożony rozkład to zapewne ludzi by nie brakowało, a dodać trzeba skomunikowania na węzłach. W przeciwnym wypadku lepiej nie ruszać, co było/co jest - bo jak ma nic nie być albo skład jechać pusty, bo nie dostosowany do wymagań pasażerów/przesiadek na węzłach - to nie trzeba główkować, co jest, niestety, bardziej oszczędne w kosztach, że tak to określę.
 • #5 Sławomir Kurek (2020-09-14 23:27:24)
  Rozsądku brak. Nawet ławki zamontowano poza wiatą.
 • #6 (odp. na #5) Stanisław Pikul (2020-09-15 15:22:30)
  Nie jest tak źle - z innych, późniejszych zdjęć wynika że pod wiatą stoi taka sama druga ławka. Po prostu Wasiu był tam tuż przed albo tuż po oficjalnym otwarciu gdy trwały jeszcze roboty wykończeniowe :)
  Byłem tam przedwczoraj ale trudno było się dopchać pod wiatę - większość dawnego placu ładunkowego była zastawiona samochodami rowerzystów.
 • #7 (odp. na #3) wasiukibic (2020-09-15 19:48:28)
  Ciężko jest odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie, bo realia gospodarczo-demograficzne uległy tam zmianie i są inne, niż panowały w momencie likwidacji ruchu. Kolsko i Konotop to duże wsie, liczące po ok. 1 tyś. mieszkańców. Należałoby zastanowić się, dla kogo ten pociąg miałby być uruchamiany; sprawdzić ile młodzieży szkolnej dojeżdża do szkół do Nowej Soli czy też pracowników do tamtejszej strefy, do usług, etc. kto byłby w stanie zamienić auto/autobus na pociąg. Weźmy pod uwagę, że przejeżdżałby on teraz obok strefy przemysłowej i już od kilku lat brany był pod uwagę wariant budowy tam przystanku, a nawet zajeżdżanie składu do Otynia.
  Nie rozumiem, dlaczego szynobus z 6-7 kursami na dobę jawi się w województwie lubuskim jako coś mitycznego? Nie chodzi o to, żeby trzymać kolej wszędzie tam, gdzie ją Niemcy pobudowali ale w sposób rzetelny odpowiedzieć sobie na pytanie - czy i w jakim stopniu poszczególne elementy tej sieci jesteśmy w stanie wykorzystać we współczesnych realiach i jakie ewentualnie inwestycje należy poczynić, aby dostosować ją do nich. Według mojej wiedzy, jaką zebrałem in situ, nikt z mieszkańcami tamtych terenów nie konsultował możliwości reaktywacji przewozów pasażerskich, natomiast polityka PKP skutecznie odstraszyła przedsiębiorców od wykorzystywania linii w celach towarowych. Pamiętajmy też, że wyrosło już całe pokolenie ludzi, którzy w codziennym życiu z pociągów nie korzystali wcale, ich trzeba by od nowa tego "uczyć". To jest proces, który nieraz trwa latami.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Kolsko

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...