OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Damasławek

Ostatnia zmiana: 2018-01-16

<== | Galeria | ==>
Data: 2016-06-03
Autor: haskell77
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2016-06-05

Galeria użytkownika

Dworzec od strony peronów.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia; przejścia nad/podziemne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 681
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 DB (2016-06-05 10:34:23)
  Obraz nędzy ! Żal na to patrzeć jak to niszczeje. Odpowiedz»
 • #2 .. (2017-09-23 18:05:54)
  czemu nie jezdza tu pociagi osobowe? Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2017-09-23 19:12:08)
  W 2000 roku PKP stwierdziło, że Damasławek, Janowiec Wlkp. czy Kcynia nie są godne posiadania pasażerskiej komunikacji kolejowej, a samorządy województw wielkopolskiego i kuj-pomu trwają w tej patologii po dziś dzień. Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #2) Tomi (2017-09-23 20:04:51)
  Natomiast miejscowości na linii Inowrocław - Drawski Młyn nie są godne posiadania nawet torów kolejowych. Na wybranych odcinkach zdemontowali. A z dzieciństwa zostały w pamięci bezposrednie pociągi Inowrocław- Krzyż i żal, że nigdy nie pojade tą linią. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Damasławek

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...