OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Dychów

Ostatnia zmiana: 2020-01-29

Historia nazw
data nazwauwagi
data nieznana Deichow
data nieznana Dychów
Historia eksploatacji
datatypstanuwagi
data nieznana przystanek (PO) Ruch pasażerski
data nieznana przystanek (PO) Nieczynny/a
data nieznana przystanek (PO) Zlikwidowany/a

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 wasiukibic (2021-08-23 12:56:22)
    Do elektrowni szczytowo-pompowej biegła bocznica kolejowa. Odgałęziała się ona od toru szlakowego kilkaset metrów na północny-zachód od mostu nad Kanałem Dychowskim, na północ. W związku z tym, że między poziomem szlakówki, a zabudowaniami elektrowni jest różnica kilkudziesięciu metrów, a hala generatorów jest położona równolegle do toru szlakowego, konieczne było zastosowanie toru wyciągowego, biegnącego na północ, do którego w międzyczasie dołączał tor z elektrowni, przecinający DW 287, biegnący w dużym spadku, wzdłuż drogi dojazdowej łączącej elektrownię z DW 287. Tory oczywiście są rozebrane, a na ich miejscu (poza obszarem elektrowni i drogi dojazdowej do nie) rozgościł się skład opału. Pozostał jeszcze ślad w przejeździe kolejowym przez DW 287 - poprzeczne spękania w asfalcie, w miejscu gdzie biegły szyny. http://www.polskanie… https://gazetalubusk…

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Dychów

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...