OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Myszków

Ostatnia zmiana: 2019-08-05

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja podstawowa]

Obraz
Odsłon : 347
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2017-08-05;
Okolice km 384, z prawej strony widocznego toru szlakowego były trzy tory dodatkowe stacji towarowej Gross Bademeusel (od 1945 roku Myszków). Odchodziła od nich bocznica do Deutsche Sprengchemie Forst-Scheuno. Ze względu na supertajność tego potężnego kompleksu fabryk chemicznych składy z materiałami do produkcji oraz gotowymi produktami były błyskawicznie przetaczane na tory zakładowe, bądź wyprawiane do miejsca przeznaczenia, tak aby stojące w lesie wagony kolejowe nie budziły zaciekawienia i podejrzeń osób postronnych. Widok w kierunku wschodnim (Tuplice).
Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory, pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne
Obraz
Odsłon : 353
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2017-08-05;
Okolice km 384, z lewej strony widocznego toru szlakowego były trzy tory dodatkowe stacji towarowej Gross Bademeusel (od 1945 roku Myszków). Odchodziła od nich bocznica do Deutsche Sprengchemie Forst-Scheuno. Ze względu na supertajność tego potężnego kompleksu fabryk chemicznych składy z materiałami do produkcji oraz gotowymi produktami były błyskawicznie przetaczane na tory zakładowe, bądź wyprawiane do miejsca przeznaczenia, tak aby stojące w lesie wagony kolejowe nie budziły zaciekawienia i podejrzeń osób postronnych. Widok w kierunku zachodnim (Zasieki).
Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory, pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne
Obraz
Odsłon : 388
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2017-08-05;
Są to najprawdopodobniej ruiny nastawni znajdujące się na zachodniej głowicy dawnej stacji towarowej. Za drzewami prześwituje tor szlakowy linii 14. Widok w kierunku zachodnim (Zasieki).
Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne
Obraz
Odsłon : 360
powiększ
Autor: wasiukibic
data: 2017-08-05;
Pozostałości po zachodniej głowicy stacyjnej. Za plecami ruiny, najprawdopodobniej nastawni. W tle biegnie tor szlakowy linii 14. Widok w kierunku wschodnim (Tuplice).
Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Myszków

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...