OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Myszków

Ostatnia zmiana: 2019-08-05

Galeria | ==>
Data: 2017-08-05
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-08-06

Galeria użytkownika wasiukibic

Okolice km 384, z prawej strony widocznego toru szlakowego były trzy tory dodatkowe stacji towarowej Gross Bademeusel (od 1945 roku Myszków). Odchodziła od nich bocznica do Deutsche Sprengchemie Forst-Scheuno. Ze względu na supertajność tego potężnego kompleksu fabryk chemicznych składy z materiałami do produkcji oraz gotowymi produktami były błyskawicznie przetaczane na tory zakładowe, bądź wyprawiane do miejsca przeznaczenia, tak aby stojące w lesie wagony kolejowe nie budziły zaciekawienia i podejrzeń osób postronnych. Widok w kierunku wschodnim (Tuplice).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 353

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Myszków

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...