OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Radzyń Podlaski

Ostatnia zmiana: 2017-08-04

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-07-07
Autor: Przemysław Król
Napisz e-mail
https://www.flickr.com/photos/kicaj/
Zamieszczono: 2017-07-11

Galeria użytkownika

Odnowiony peron widok na jeden z torów stacji.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 317
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Kajto$ (2017-07-12 15:54:58)
    Ciekawe czy będzie tu cokolwiek stawać jak wyremontują linię z Wawy p.Deblin do Lublina Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Przemysław Król (2017-07-12 20:39:44)
    Zgodnie z tym co napisał Adrian Chromik otwarcie peronu było huczne z oficjelami. Obecnie jeżdżą tu tylko pociągi PKP IC, frekwencja w nich jest całkiem spora, więc jest szansa na to że po remoncie linii nr 7 jakieś połączenia przez Radzyń Podlaski zostaną. Odpowiedz»
  • #3 Adrian Chromik (2017-07-13 00:59:53)
    Po wyremontowaniu lk7 nawet jeśli wszystkie TLK znikną z lk30 (chyba że będzie jakiś w nowej relacji Rzeszów - Białystok) szynobusy relacji Lublin - Parczew Kolejowa mają kursować w wydłużonej relacji aż do Łukowa. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Radzyń Podlaski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...