OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Motycz - odwiedziny

Ostatnia zmiana: 2016-09-08

Obiekt odwiedzili:

  • 2016-06-24: Przemysław Król. Sposób zaliczenia: Inne. Napisz e-mail
  • przed 2020-06-07: Maciej Górski. Sposób zaliczenia: Pociąg planowy. Napisz e-mail

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Marek Kosmala (2021-04-15 15:55:45)
    Wg Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora zabytków: "Przystanek „Motycz” znajdujący się obecnie w miejscowości Kozubszczyzna, w gminie Konopnica, od początku był zaplanowany jako stacja kolejowa na trasie tej linii. Tutaj wyładowywano przywożone bydło i trzodę, które było badane w urządzonym na stacji punkcie badań weterynaryjnych. W pobliżu stacji funkcjonowała bowiem rzeźnia i bekoniarnia. Przy stacji znajdował się również telegraf. W obrębie stacji zachowała się jej historyczna zabudowa – murowany dworzec z 1890 roku oraz wzniesione w tym samym czasie dwa drewniane domy pracownicze, które jako zespół dworca kolejowego zostały włączone do wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków."
  • #2 Zbigniew.kleszcz@gmail.com (2021-06-28 11:06:23)
    Mam zdjęcia mojego dziadka, który pracował jako zwrotniczy na stacji Motycz, potwierdzone przez ówczesnego dyżurnego stacji Motycz.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Motycz

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...