OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Potęgowo

Ostatnia zmiana: 2017-11-03

Opis ogólny
Opis budynków: Lokomotywownia była, czego dowodem jet miejsce po obrotnicy, które bez problemów można zobaczyć z pociągu SKM. Jest to za nastawnią przy wschodniej głowicy stacji. Skoro istniała parowozownia, to z pewnością była też wieża wodna. (info: Bartek Jaszczur, 29-08-2008).

Tory boczne używane regularnie przez miejscową firmę Ulenberg.(Kacper Michalski 02.11.2017)

Wnętrze budynku dworca po małym remoncie. Odmalowano ściany, postawiono nową ławkę i zainstalowano monitoring. (Kacper Michalski 02.11.2017)

Od grudnia 2017 roku trasę przez którą przebiega stacja Potęgowo obsłuży spółka Przewozy Regionalne (Kacper Michalski 02.11.2017)
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: była, ale obecnie już nie istnieje
zadaszenie peronów: nie ma, być może była
semafory: kształtowe
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: czynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: była, ale obecnie już nie istnieje
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5102925
IBNR:8290
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  98,464 Gdańsk Główny – Stargard (202)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Głuszyno Pomorskie (pomorskie) 6,89 km
Strzyżyno Słupskie (pomorskie) 12,77 km
Dargoleza (pomorskie) 13,10 km
Przebędowo Słupskie (pomorskie) 13,19 km
Wykosowo (pomorskie) 14,36 km
Wolinia (pomorskie) 14,66 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Potęgowo

Do zapisu

Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki "Szczęśliwa Dolina" zaprasza na spotkanie w Dniu Kolejarza na stacji PKP Koronowo (25 listopada 2017 godzina 13:00, ul. Dworcowa 60). Będzie to spotkanie wspomnieniowe przy kawie z kolejarzami którzy kiedyś pracowali na linii kolejowej 241 i stacjach przy niej położonych. Wstęp jest bezpłatny a uroczystość wspiera koronowska cukiernia Nitka oraz Urząd Miasta.


Na prośbę organizatorów zamieszczam link do informacji o rajdzie pieszym po zlikwidowanej trasie kolejowej 411. Może ktoś się skusi? https://www.facebook.com/trip411/


Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...