OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szczecin Dąbie SDA1

Ostatnia zmiana: 2021-01-11

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek nieco z zewnątrz paskudnie wyglądający, ma okna zabite blachą, ale nie zdewastowany i nie jest on nieczynny! Jest to mała nastawnia mechaniczna czynna w porze dziennej w niektóre dni. Jej praca teraz polega głównie na układaniu drogi dla "wyciągania" z (dawnej) stacji Szczecin Dąbie Towarowe, wagonów, które oczekują tam na remont lub kasację... Zdewastowana jest tylko dawna przekaźnikownia, która obsługiwała do 1997/8 r. świetlne tarcze ostrzegawcze. (info: BOGUSŁAW MICHAŁ HANĆ, 2008-03-17)

Niszczejące od ponad 15 lat różnego typu i przeznaczenia wagony w grupie towarowej SDA1 zostały jakieś 2 miesiące temu "wyciągnięte" z tego miejsca-pozostały puste, już chyba nie tak potrzebne jak kiedyś, tory... ... (info: MICHAŁ H., SZCZECIN DĄBIE, 03-08-2011)

Opis infrastruktury: Wkrótce po spaleniu się dachu SDA1, - zostały skradzione dwie METALOWE tablice z nazwą (SDA1). Później po pożarze, PLK S.A. powiesiły tabliczkę "Obiekt PKP nieczynny-zakaz wstępu i użytkowania" ale ona oczywiście zaraz zniknęła, bo też była metalowa(Taka była ładna, amerykanska, szkoda :-) )[ Michał z Dąbia 15.9.2010r.] (info: Michał z Dąbia :-), 15-09-2010)

Już nie ma od około 2 tygodni nawet opadniętych naprężaczy,kłębowiska linek i latarń zwrotnicowych.........w tym roku budyneczek SDA1 jeszcze dotrwał do swego małego jubileuszu 90-lecia istnienia ...czy jeszcze wytrzyma do "setki" ? :-((

mh. (info: Michał H. z Dąbia, 27-10-2010)

Opis budynków: Dach nastawni uległ częściowemu spłonięciu. Wewnątrz, dźwignie zwrotnicowe zachowane w dobrym stanie. (info: Jacek Nichnirowski, 02-08-2009)

Obecnie - 16.8.2010- 90-letni budyneczek SDA1 to już kompletna ruina jak i inne małe nastawnie w Dąbiu... Wewnątrz nie ma już nic"kolejowego" nie ma linek do sterowania zwrotnicami , drzwi(leżą obok), blach w oknach i dachu(spalony). Nieopodal pozostały jedynie opadnięte naprężacze...16.8.2010. (info: Michał H. z Dąbia, 16-08-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: zachodniopomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty zdewastowany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: nie ma i nie było
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  Szczecin Dąbie SDA – Szczecin Dąbie SDC (857)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Szczecin Dąbie SDC (woj. zachodniopomorskie) 1,23 km
Szczecin Dąbie SDA (woj. zachodniopomorskie) 1,33 km
Szczecin Dąbie Osiedle (woj. zachodniopomorskie) 1,68 km
Szczecin Dąbie (woj. zachodniopomorskie) 3,11 km
Szczecin Klęskowo (woj. zachodniopomorskie) 3,29 km
Szczecin Płonia (woj. zachodniopomorskie) 4,32 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Dawson93 (2019-01-20 20:41:07)
    Witam,nie znam się na kolei jako profesjonalista,ale mieszkam nie daleko,dużo spaceruję i chętnie się czegos dowiem w temacie ostatnich zdjęć z 20.01.19r. Pamiętam jak na stacji sdc1 stały setki wagonów do remontu bądź kasacji i halę na końcu ulicy miłej,teraz tam jest firma zajmująca się obróbką drewna. Nawiązałem do tematu dawnego torowiska między stacją rozrządową zdemontowaną w roku 2016 a ulicą: Potok. Jest tam kilka nasypów,dawnych przejazdów Kolejowo-Drogowych,masa podkładów:betonowych,drewnianych i betonowo-stalowych(BL-3),są budynki kolejowe,które zmieniły przeznaczenie Kawałek torowiska jest widoczny na googlemaps. W rejonie przebiegał stary szlak czyli Dąbie-Wielgowo,nad autostradą A6,są reszki wiaduktu.Czy to są pozostałosci po parowozach ? Znalazłem schemat na https://semaforek.ko… . Ale tam nie ma tego odcinka,między ulicą miłą a potok. Odwiedzam stronę,baza kolejowa hobbystycznie i w moim rejonie,więc za brak profesjonalizmu w języku PRZEPRASZAM. :)
  • #2 (odp. na #1) irek pindral (2019-01-20 22:14:44)
    Proszę odezwać się na pocztę, może coś poradzimy.
  • #3 Lukasy (2019-11-06 23:45:33)
    Chciałem nadmienić, że posterunek SDA1 nie był posterunkiem w ciągu linii 351.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Szczecin Dąbie SDA1

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...