OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żabieniec

Ostatnia zmiana: 2020-09-23

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-09-05
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-09-13

Galeria użytkownika wasiukibic

Wjazd na posterunek odgałęźny Żabieniec od strony stacji Kędzierzyn-Koźle. Góra lecą tory dla składów pasażerskich na Podsudeckiej i dawniej także do/z Baborowa (w lewo). Pierwszą komorą od prawej leci tor dla pociągów pasażerskich do Zdzieszowic (dawniej także do Leśnicy), środkowa komora dla składów towarowych ze Zdzieszowic oraz na Podsudecką, dawniej także z portu. Lewą komorą zaś lecą tory dla składów towarowych ze Zdzieszowic, z Podsudeckiej (dawniej także z portu). Za wiaduktem jest jeszcze rozjazd. To wszystko jest tak pomyślane, aby na podejściu do ważnego węzła kolejowego, na styku dwóch bardzo istotnych linii kolejowych i ośrodka strategicznego przemysłu chemicznego osiągnąć jak największą przepustowość i bezkolizyjną separację ruchu pasażerskiego od towarowego. Widok w kierunku północno-zachodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: mosty/wiadukty/estakady/przepusty; szlak (trasa)/pojedyncze tory.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 151

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Żabieniec

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...