OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Białowieża Pałac

Ostatnia zmiana: 2016-02-01

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-07-08
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-08-28

Galeria użytkownika

Pięknie odremontowana wiata przystankowa, można odpocząć sobie tutaj na leżakach bądź ławeczkach. Widok w stronę Granicy Państwa. Wokół tej wiaty znajduje się wiele pomników głównie zwierząt zamieszkujące Puszcze Białowieską oraz wiele ciekawych roślin. Piękna okolica.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 247
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Kajto$ (2017-08-30 22:59:44)
    Ruina i wstyd!!! Z kolei robi sie juz placyki zabaw!!! Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Łukasz Kiąca (2017-08-31 15:56:46)
    Lepiej, że ktoś zaopiekował się tym obiektem i go odrestaurował adaptując na inne cele niż miało by niszczeć bezużyteczne. Nic tak nie irytuje jak niegospodarność. Odpowiedz»
  • #3 Siostra po kolędzie (2018-03-13 16:19:17)
    Odremontowany obiekt nazywasz ruiną? To chyba jesteś wbłędzie. Czy na zdjęciu widać jakaś ruinę? Bo ja nie widzę Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Białowieża Pałac

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...