OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wilka 1

Ostatnia zmiana: 2018-09-09

<== | Galeria | ==>
Data: 2005-09-15
Autor: Rafał Stec
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-03-12

Galeria użytkownika Rafał Stec

Widok na północny układ torowy na Wilce, kolejno od prawej widoczne ruiny nastawni, tor w kierunku Zawidowa (Wilka 2), czynny tor Ręczyn - Wilka, nieczynny tor mijankowy na posterunku Wilka.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki związane z prowadzeniem ruchu; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; panoramy/widoki ogólne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 505
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 wasiukibic (2019-03-13 09:34:06)
    Czekałem na takie fotki. Byłem bardzo ciekaw, jak wyglądały posterunki w Wilce 1 i Wilce 2, zanim je jeszcze wyburzono. Na zeszłorocznych rajzach, podczas focenia w Wilce zamieniłem słów kilka z dyżurną ruchu, która miała wątpliwą przyjemność pełnienia służb na tych zamkniętych obecnie posterunkach, za czasów ich funkcjonowania. W żargonie kolejarskim nazywali to miejsce wąwóz, a służba tam była jak za karę, z uwagi na dość prymitywne warunki socjalne (m.in. zaplecze sanitarne, a raczej jego brak) i utrudniony dojazd. Nastawnie to były prowizorki, sklecone na szybko w latach wczesnego komunizmu. Szczególnie przerąbane było w zimie, w czasie mrozów, śniegów, czy jak lało kilka dni. Kto zna te tereny, to może sobie wyobrazić, jak wyglądało brodzenie w śniegu czy taplanie się w błocie, choć pani opowiadała, że nieraz udało się podjechać pociągiem, czy to osobowym czy towarowym.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Wilka 1

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...