OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Stargard

Ostatnia zmiana: 2019-09-25

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-09-09
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-10-21

Galeria użytkownika Dawid Jastrzębski

Semafory wyjazdowe w kierunku Pyrzyc, Choszczna, Poznania Głównego, Runowa Pomorskiego, Słupska, Kalisza Pomorskiego i Piły Głównej.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budowy/remonty/rozbiórki; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 174
: 5

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Patryk Krzywiński (2020-10-21 20:32:16)
  Wszystko fajnie, ale.... czy kiedyś kolej do Pyrzyc?
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2020-10-22 09:03:17)
 • #3 (odp. na #2) irek (2020-10-22 10:24:48)
  Wasiu, niby szansa jest jednak uważam że to mało realne aby opisane w artykule plany kiedykolwiek wypaliły. Fakt odcinek Stargard - Stargard Kluczewo, tu sprawa jasna, dalej do Pyrzyc po sporych bólach może udało by się przywrócić do życia, jednak dalej to już powiem wprost, nie realne w naszej współczesnej rzeczywistości. No i pytanie czy przywrócenie ruchu tylko między Stargardem, a Pyrzycami miało by sens ...ekonomiczny?
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2020-10-22 11:58:16)
  Nie chcę zabierać głosu odnośnie terenu niemal mi nieznanego (poza mapami). Tutaj zdaję się na tubylców - Ciebie, Gersona - obtrzaskanych w realiach zachpomu. Zdaję też sobie sprawę, że po budowie drogi S3 przejęła ona potoki pasażerskie do Szczecina z Pyrzyc i Myśliborza. Odnosząc to jednak do mojego, śląskiego podwórka. Z Wrocławia do Trzebnicy również pobudowano drogę szybkiego ruchu, a mimo to pociągi nadal jeżdżą, zakupiono nawet nowy, bardziej pojemny tabor do obsługi kursów i raczej niewiele jest osób (poza lwóweckim oszołomem), które twierdzą, że jest to niepotrzebne i trzeba zlikwidować. Pisałem to już, że w kwestii rozwoju infrastruktury transportowej planuje się na dekady do przodu, a nie w sposób krótkowzroczny, dla tej perspektywy unijnej, czy nawet roku budżetowego. A wziąć pod uwagę trzeba m.in. postępującą suburbanizację wielkich miast czy wzrost liczby aut idący za poprawa infrastruktury drogowej.
 • #5 Gerson (2020-10-22 20:09:35)
  Też mi się wydaje, że raczej nie uda się wskrzesić przejazdów do Pyrzyc i dalej do Myśliborza. Nakłada się tutaj kilka aspektów, takich, jak: budowa S3 (która pogrzebała na tym odcinku linię 410), niechęć ówczesnej władzy Myśliborza do kolei i budowa obwodnicy Myśliborza po śladzie linii kolejowej. Tutaj busy przejęły połączenia zarówno te do Szczecina, jak i te do Gorzowa. Co ciekawe mieszkańcy jednak chcą powrotu kolei do Myśliborza i są zadowoleni ujęcia jej w programie Kolej plus (ale to może nie wystarczyć). Do dzisiaj "pomnikiem" nieudacznictwa władz tego miasta, jest strasząca ruina dworca na trasie do Dębna. Co do Pyrzyc sytuacja jest trochę inna. Położenie geograficzne i układ dróg sprawia, że szybciej do Szczecina można się dostać samochodem i co ciekawe starą DK3 (44km w czasie ok. 39 min. od dworca w Pyrzycach do Szczecina Głównego). S3 nie przejęła tego potoku, gdyż jazda nią do Szczecina wydłuża czas i liczbę kilometrów koniecznych do pokonania (57km w czasie 45 min.). Przejechanie tej trasy przez Stargard to już 65km w czasie ponad 1 godzinę. Poza tym między Pyrzycami, a Stargardem Kluczewo znajdują się małe miejscowości, które będą generować małe potoki pasażerów. Dodatkowo dochodzi niechęć włodarzy Pyrzyc do reaktywacji linii, którzy chcieli wzorem Myśliborza wybudować obwodnicę po śladzie linii kolejowych. Programem Kolej plus rząd "strzelił im trochę w stopę" ;)

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Stargard

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...