OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jindřichovice pod Smrkem

Ostatnia zmiana: 2012-11-15

<== | Galeria
Data: 2017-02-12
Autor: Jacek Wielgus
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-02-12

Galeria użytkownika

Regio Spider od Stadlera jako pociąg relacji Gryfów Śląski - Liberec... Taa, niestety PKP stwierdziło że ludzie nie muszą już jeździć pociągami i rozebrało linię z Mirska do granicy.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; perony/rampy/place/zadaszenia; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; wydarzenia i ludzie; tabor; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 515
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Pan Wietnamski (2017-10-11 20:27:44)
  To jaka jest prawdziwa relacja tej pesy Odpowiedz»
 • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2017-10-12 10:28:16)
  Nie wszystko co szynobus to Pesa :)
  Najprawdopodobniej jest to pociąg relacji Liberec – Jindřichovice p. Smrkem.
  Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) ... (2017-10-12 15:41:10)
  Marek, nie dyskutuj z trollem ... Odpowiedz»
 • #4 (odp. na #3) Marek Potocki (2017-10-12 16:50:36)
  Jest konkretne pytanie, jest konkretna odpowiedź. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Jindřichovice pod Smrkem

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...