OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Koszalin

Ostatnia zmiana: 2019-07-24

<== | Galeria | ==>
Data: 2021-08-07
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-09-10

Galeria użytkownika Tomasz

Wnętrze budynku dworca, poczekalnia.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe; wnętrza.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 206
: 5

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ROPA Poznań (2021-09-14 22:41:47)
  W 2018 r roku korzystałem z tego dworca, po lewej stronie /zamknięty/ bar piłem tam a raczej nie dopiłem podła kawę.
 • #2 Cezary Mirowski (2021-09-14 23:46:56)
  #1 Panie Romanie, po lewej stronie jest poczekalnia z kioskiem, który z barem nie ma nic wspólnego, a kawa? Zgadza się, nie do picia.
  Może będzie lepiej, chociaż wizualizacja nie napawa optymizmem https://koszalininfo…
  powstanie kolejny klocek bez pomysłu, który zastąpi modernistyczny budynek wykreślony(!) z listy zabytków... Z tego co widać sgraffito ma szansę na przetrwanie.
 • #3 (odp. na #1) irek (2021-09-15 13:39:42)
  @ROPA Poznań, panu raczyło umknąć coś dość istotnego dla tego obiektu. Jest to niemal brat bliźniak... Szczecin Główny :) Tu mamy jakieś gryzmoły przełomu lat 50/60 , na Głównym w Szczecinie pierdyknięto landszeafcik Pomorza lat dawnych :) Tu jak widać CÓŚ :)))
 • #4 Cezary Mirowski (2021-09-15 18:00:15)
  Koszalińskie sgraffito („cóś”) pod względem artystyczny plasuje się wysoko. Szczecińska mozaika, podobnie jak inowrocławska (zejście do tunelu) też mają swoich zwolenników i są już sztuką. Tak, tak. Komuna miała to cóś, czego nie mają współcześni projektanci, często niepotrafiący uszanować prac starszych kolegów. Przykład – dworzec w Katowicach. Nie ma przesady w powiedzeniu, że w Polsce zostało 5. architektów.
  To dodajmy jeszcze, że autorem tego koszalińskiego „cóś” jest śp. Bronisław Siebert, architekt wnętrz szczecińskiej AGIR (Architektura, Grafika, Reklama - współzałożyciel) i Pracowni Sztuk Plastycznych - Oddział w Szczecinie.
 • #5 (odp. na #4) irek (2021-09-16 11:50:36)
  @Cezary Mirowski, nie wnikając w gusta i guściki, ale wielu mieszkańców Koszalina( bywałem tam w swoim czasie dość często)to dzieło(/) było totalnie nie w temacie, wręcz uznawali to jako reklamę ...Moda Polska ( to taki ówczesny dom mody, dla nie wtajemniczonych)Który nijak się miał do dworca w Koszalinie.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Koszalin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...