OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Piotrków Trybunalski Wąskotorowy

Ostatnia zmiana: 2015-10-12

<== | Galeria
Data: 2017-10-09
Autor: Przemysław Król
Napisz e-mail
https://www.flickr.com/photos/kicaj/
Zamieszczono: 2017-10-10

Galeria użytkownika

Kiedyś spora stacja wąskotorowa dziś zarośnięte trawą torowiska.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 222
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Michał Kłosowski (2017-10-10 08:39:15)
    Okropnie tam zdziadziało.
    W mojej pamięci tkwi okres, gdy jeszcze kilka lat po zamknięciu ruchu wszystkie tory były "gołe" od zieleni, a tu i ówdzie stacjonował jeszcze tabor, Lxd2, jakieś transportery, chyba wagon osobowy i na pewno pług. W sumie to aż zadziwiające, że te resztki w obrębie stacji nadal istnieją.
    Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Przemysław Król (2017-10-10 20:19:55)
    Widok niestety jest przygnębiający, ale obecnie tylko tutaj można zobaczyć tory na linii do Sulejowa. Szkoda że lokalni działacze nie widzieli potencjału w tej wąskotorówce bo z powodzeniem można by było tu reaktywować ruch pasażerski. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Piotrków Trybunalski Wąskotorowy

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...