OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Mirakowo

Ostatnia zmiana: 2019-06-25

<== | Galeria | ==>
Data: 2019-06-23
Autor: Kosa
Przesłał: polo
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-06-24

Galeria użytkownika polo

Galeria autora Kosa

Nieczynną od dwudziestu lat nastawnię wciąż „oświetla“ kultowa jarzeniówka ☺ W oddali wyjazd w stronę południowo-zachodnią (Kowalewo Pomorskie).

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: budynki dworcowe; budynki związane z prowadzeniem ruchu; ciekawostki.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 570
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ACdVL (2020-05-09 11:37:01)
  Fajnie, że nadal była sprawna w 2019 roku, mimo że oświetlała już tylko pusty ekran po napisie i krzaczory. Ciekawe, czy nadal jest na chodzie?
 • #2 (odp. na #1) polo (2020-12-15 13:03:35)
  Chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie. Pisząc "oświetla" miałem na myśli w ogóle jej obecność na ścianie budynku. Wątpię, aby była uruchamiana na noc, lecz ogólnie wyglądała na sprawną (nieuszkodzony klosz i komplet jarzeniówek - trzy sztuki - wewnątrz).
 • #3 (odp. na #2) ACdVL (Andrzej) (2020-12-15 14:23:01)
  Rozumiem. To ja się źle wyraziłem z oczywistego powodu - wszak kolei tutaj na razie śpi mocnym snem i nie ma powodu do uruchamiania tej lampy. Podtrzymuję jednak, że stan oprawy wygląda na dobry, co jest swoistego rodzaju paradoksem - w wielu bowiem miejscach, gdzie kolej wciąż żyje, identyczne oprawy starszych typów są zazwyczaj niesprawne.
 • #4 (odp. na #3) polo (2020-12-15 17:43:16)
  To prawda. Właśnie z tego powodu zwróciła naszą (z kolegą Kosą, autorem zdjęć) uwagę. W byłym budynku dworca mieszka (lub mieszkała, nie znamy obecnej sytuacji) starsza pani (może ktoś jeszcze, ale tylko ją widzieliśmy), której piesek skutecznie oszczekał nas z tarasu :D Nie chcąc doprowadzić zwierzęcia do zadyszki, wycofaliśmy się ;) Pozdrawiam.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Mirakowo

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...