Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w największej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

17 paźdzernika 2016 Nowość w wykazie linii ld-12 (D-29). Pod dotychczas prezentowanymi informacjami dodaliśmy mapkę z przebiegiem linii.

26 sierpnia 2016 Nowa funkcjonalność dla dodających zdjęcia – oprócz edycji opisu, od dziś można też pomienić plik (np. na lepiej skadrowany, poprawiony).

23 sierpnia 2016 Dodałem dziś do bazy nową funkcję – możliwość wyświetlenia swojej trasy zapisanej w pliku GPX. Na dole strony z mapą dostępne jest okno "Pokaż trasę z pliku (GPX)". Po przesłaniu pliku trasa wyświetli się nałożona na mapę kolejową.

16 sierpnia 2016 Rozszerzamy możliwość komentowania do całości obiektów (a nie jak do tej pory tylko zdjęć).

13 maja 2016 Uruchamiamy możliwość komentowania poszczególnych zdjęć. Zpraszamy do dzielenia się uwagami!

4 maja 2016 Od dziś dodajemy nową kategorię zdjęć - "niezidentyfikowane". Do galerii tej trafiać będą zdjęcia (Wy też możecie je tam umieszczać), co do których lokalizacji nie są znane bliższe informacje. Być może komuś innemu uda się ustalić ich faktyczne miejsce wykonania i się tym z nami podzieli.

22 grudnia 2015 W dniu dzisiejszym otwieramy na stronie nowy dział - rozkłady jazdy.
Dzięki potężnej pracy, którą wykonał ksiezyc_nad_gieesem digitalizując dawne „cegły”, oraz adminom Forum Kolejowego, którzy je upublicznili, mogliśmy ruszyć z tym projektem.
Jak na chwilę obecną dział zawiera kilka tomów i z czasem będzie się rozrastał.
Redakcja życzy użytkownikom wesołych świąt i zaprasza do korzystania!

18 grudnia 2015 Ze względu na lawinowo powiększającą się ilość nadsyłanych zdjęć, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia górnego dziennego limitu wysyłanych plików. Granica ustalona na 36 kadrów (kto pamięta czasy fotografii analogowej, wie skąd ta liczba) ma zachęcić użytkowników bazy do lepszego doboru wysyłanych kadrów. Przepraszamy za utrudnienia w zamieszczaniu, jednocześnie żywiąc nadzieję na zmianę dużej ilości w lepszy dobór i jakośc publikowanych materiałów.

Po kilkumiesięcznej nieobecności reaktywujemy mapę prędkości. Można ją wybrać zarówno jako warstwę główną, jak i nakładkę na inny rodzaj mapy.

Ostatnio dodano zdjęcia

Nakło Śląskie
Nakło Śląskie (śląskie)
Barcin
Barcin (kujawsko-pomorskie)
Białystok
Białystok (podlaskie)
Wieleń Północny
Wieleń Północny (wielkopolskie)
Wieleń Północny
Wieleń Północny (wielkopolskie)
Krzyż
Krzyż (wielkopolskie)
Leszno
Leszno (wielkopolskie)
Lipno Nowe
Lipno Nowe (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Wronki
Wronki (wielkopolskie)
Sieradz
Sieradz (łódzkie)
Sieradz
Sieradz (łódzkie)
Sieradz
Sieradz (łódzkie)
Rokietnica
Rokietnica (wielkopolskie)
Rokietnica
Rokietnica (wielkopolskie)
Rokietnica
Rokietnica (wielkopolskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Krzyż
Krzyż

Marek Potocki (2016-10-22 19:19:06)

Jak Czesi (a właściwie Czechosłowacy) budowali motoraki, to w Polsce panował kult elektryfikacji i wielkich EN-57. W realiach, kiedy nagle istotna stała się kwestia kosztów, okazało się, że nie był to najlepszy wybór.

Tarnów – Leluchów (– Čirč) (96/487)
Tarnów – Leluchów (– Čirč) (96/487)

Kajto$ (2016-10-22 16:31:57)

Co to za wagony?!

Białystok
Białystok

ACdVL (2016-10-22 13:46:45)

W bólach Pendolino do nas przyjechało. :-)

Czeremcha
Czeremcha

Kajto$ (2016-10-22 12:47:51)

Tia, ciekawe po co zostały usunięte miejscowości rok temu podczas małego remontu dworca. Chyba po to żeby ludzie zapomnieli o dawnej świetności (która powoli wraca ;) ) tego gigantycznego węzła. O datę sie nie martw, pewnie podczas planowanego remontu w 2017 już o niej nie zapomną...

Leszno
Leszno

ACdVL (2016-10-22 12:05:16)

Nic dziwnego - wszak tutaj jest pierwszoplanową gwiazdą. :-)

Wrocław Świebodzki – Zgorzelec (– Görlitz) (274/493)
Wrocław Świebodzki – Zgorzelec (– Görlitz) (274/493)

Adrian Chromik (2016-10-22 11:53:10)

Latem tego roku bipy jeździły na trasie Chojnice - Hel przez Tczew i Trójmiasto. W przyszłym roku może się to nie zmieni, mam nadzieję, bo linia helska latem jest bardzo obłożona również turystami z rowerami, które do szynobusu wszystkie nie wejdą. Takie wagony były ujęte nawet w rozkładzie jazdy - była w nich adnotacja "przewóz rowerów w wagonach piętrowych". A poza latem to te bipy stoją chyba w Chojnicach. Rok temu był z nimi specjalny pociąg z Chojnic do Pruszcza Bagienicy.

Jelenia Góra PEC
Jelenia Góra PEC

Jerzy (2016-10-22 06:40:05)

Przecież to jeden z zarządów kolei w pewnym momencie postawił na całopociągowe przewozy. Ładunek na pojedynczy wagon był źle widziany, boczne linie były zamykane, bo przecież tam był mały ruch. Tylko jakoś nikomu w zarządzie nie przychodziło do głowy, że jak się odetnie drobne strumyki, to główne rzeki zaczną wysychać. W dodatku transport samochodowy jest dotowany na wielką skalę, tylko że tych dotacji nie widać. Akcyza na paliwa nie pokrywa nawet kosztów wypadków drogowych, nie mówiąc już o kosztach utrzymania dróg (w tym kosztach alternatywnych wykorzystania terenów które są przeznaczone na drogi, parkingi itd), przejechanych zwierząt, remontów budynków czy leczenia chorych na raka spowodowanego wdychaniem spalin.

Ściechów
Ściechów

dolnoślązak (2016-10-21 20:28:41)

Obraz zgrozy, szkoda słów.

Ściechów
Ściechów

dolnoślązak (2016-10-21 20:25:22)

Po wojnie w 47 r. moja mama z rodzina wyładowywali się na tej stacji po długiej podróży,(z dzisiejszej Białorusi) aby zamieszkać w Gajewie.Ja osobiście poznałem tą stację u schyłku lat 50/i początek 60-tych, pamiętam tętniła życiem ,parę lata temu będąc przejazdem w tych okolicach, postanowiłem zwiedzić to wszystko co mi utkwiło w pamięci z moich dziecięcych lat,i właśnie pomyślałem o byłej stacji PKP w Ściechowie,to co zobaczyłem,--nie tego się spodziewałem ,przykro było patrzeć co z niej zostało. Chora demokracja dała radę wszystkiemu.

Zdjęcia niezidentyfikowane
Zdjęcia niezidentyfikowane

Seweryn (2016-10-21 20:23:49)

Czy to nie Bystrzyca Kłodzka wystarczy spojrzeć na podobny układ tego miasta...

| Dalej ==»

Do zapisu Zamknij
Zamknij