OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Szpikołosy – Устилуг - odwiedziny

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-05-06 (opisy)

Obiekt odwiedzili:

  Jeszcze nikt nie dodał tego obiektu do odwiedzonych.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Paweł Skup (2021-05-03 10:49:24)
  Skąd w ogóle koncepcja, że pomiędzy Strzyżowem Hr. a Uściługiem leżały tory po lewej stronie Bugu? Wiadomo z wigówek, że ze Strzyżowa do Izowa prowadził tor normalny, natomiast ani na mapach, ani na skanie lidarowym nie ma najmniejszego jego śladu. Co więcej, występuje od przedwojnia kilka przeszkód terenowych, które poprowadzenie tędy toru raczej uniemożliwiały (np. nasypy do mostów w Zosinie). Brak jest jej także w rozkładach. Nie natknąłem się także na wspomnienia...
 • #2 Watermarines (2021-05-04 08:55:56)
  Była ta kolejka, tylko że ona funkcjonowała w II RP, po wojnie rozebrano tor.
 • #3 Paweł Skup (2021-05-04 10:13:53)
  Ale to nie jest odpowiedź na pytanie :)
  Chciałbym się dowiedzieć, w jakiej publikacji znajduje się ślad jej istnienia stanowiący podstawę umieszczenia jej w OBK. Poszukiwania zaczynam u źródeł pytaniem ogólnym, ponieważ pod notką nikt się nie podpisał i nie umieszczono bibliografii. Poza tym postawiłem antytezę.
 • #4 (odp. na #3) Marek Potocki (2021-05-06 10:46:26)
  Pogrzebałem i ta linia to taka półprawda była. Faktycznie szła kolejka do Uściługa, ale od północy, przez Horodło. Przerobiłem ją i to co jest teraz ma jakieś odzwierciedlenie w materiałach.
 • #5 (odp. na #4) Paweł Skup (2021-05-06 12:46:27)
  O, teraz się zgadza z mapą z 1923 r. Nałożenie śladu na skan lidarowy daje satysfakcjonujące potwierdzenie w terenie, choć w kilku zaledwie punktach i z dokładnością właściwą setce sprzed 100 lat, czyli schematyczną.
  Na mapie wig zauważyłem jeszcze odgałęzienie z Wieniawki okrążające Horodło od zachodu i przechodzące przez Bug na północ od tej miejscowości.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Szpikołosy – Устилуг

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...