OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Rogów Osobowy Wąskotorowy – Biała Rawska Wąskotorowa

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-12-15 (kilometraż)

Informacje cząstkowe:

Rogów Osobowy Wąskotorowy - Rogów Osobowy Wąskotorowy (1800-01-01)
Witam!

Od 2001 roku operatorem Rogowskiej Kolei Wąskotorowej jest Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych. Cała linia ma status czynnej i jest eksploatowana. Są na niej prowadzone przewozy pasażerskie (turystyczne). Co do poszczególnych stacji i przystanków - zakradło się kilka nieścisłości, i tak:

[0] Rogów Osobowy Wąskotorowy - nigdy nie było ani kasy ani budynku; peron 1 (wyłożony płytami chodnikowymi), krawędż też 1.

[1] Rogów Towarowy Wąskotorowy - budynek stacyjny rozebrany w 1993r.; kasa, kiedyś była, zlikwidowana ale budynek nadal istnieje, jest wykorzystywany jako "hotel" dla wolontariuszy; peron 1 (ziemny), krawędzi 2; semafory nie dotyczą stacji, są to semafory osłonowe skrzyżowania z bocznicą normalnotorową Elewator.

[8] Jeżów - peronów 1 (wyłożony płytami chodnikowymi), krawędzi 2; wieża wodna kiedyś istniała (przed II wojną światową).

[11] Białynin - peron 1 (ziemny), krawędzi 1.

[17] Głuchów - wszystko się zgadza.

[20] Złota - peron 1 (ziemny), krawędzi 1.

[23] Zawady - peron 1 (ziemny), krawędzi 1.

[26] Boguszyce - kiedyś był tor ładunkowy, rozebrany w 1991 r.

[30] Rawa Mazowiecka - budynek częściowo mieszkalny, dawna kasa, pomieszczenie dyżurnego ruchu, hall i poczekalnia są przez nas wykorzystywane (ale już nie zgodnie z przeznaczeniem, organizujemy tam np. wystawy historycznych zdjęć z kolejki rogowskiej); peron 1 (ziemny z utwardzoną krawędzią), krawędż 1; semaforów nie ma i nigdy nie było.

[32] Zamkowa Wola - peron 1 (wybetonowany), krawędź 1, oprócz tego nic więcej nie było.

[38] Podskarbice - peron 1 (wyłożony płytkami chodnikowymi), krawędż 1.

[41] Regnów - peronu brak; budynku stacyjnego i kasy nie ma i nigdy nie było, istnieją jedynie stare magazyny w części ładunkowej.

[44] Annosław - nie ma i nic nie było :)

[45] Pągów - to samo co w Annosławiu.

[47] Rokszyce - jak wyżej :)

[49] Biała Rawska - wszystko się zgadza.

W nawiasach kwadratowych podałem km taryfowy, przystanek Zamkowa Wola został wprowadzony przez PKP nie pamiętam kiedy, przestanek Rokszyce wprowadziliśmy sami.

S posdravem Adam (info: Adam Wawzryniak, 2006-02-21)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Rogów Osobowy Wąskotorowy – Biała Rawska Wąskotorowa

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...