OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Rakoniewice Wąskotorowe – Krzywiń

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2022-05-18 (przebieg)

Legenda (Wygenerowano dnia: 2022-06-25) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2022-01-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 wasiukibic (2021-02-20 23:41:45)
    Z uwagi na zlikwidowany przejazd kolejowy przez ul. Przemysłową w Wilkowie Polskim, odcinek Wilków Polski - Wielichowo utracił przejezdność. Osobną kwestią jest tragiczny stan nawierzchni na mostach, między Śniatami a Wielichowem; nie ma szans żeby tam wpuścić cokolwiek na szynach.
  • #2 (odp. na #1) Adolf Nowak de Piaskowski (2021-08-06 14:57:44)
    Pełna historia linii: https://pl.wikipedia…
  • #3 Prochiron (2022-05-19 18:17:56)
    Utrzymanie codziennego ruchu na tej linii było zadaniem niemożliwym, ale gdyby zachowano i odpowiednio zakonserwowano odcinek Stare Bojanowo - Rakoniewice na użytek sezonowej turystyki, to mielibyśmy jedną z większych atrakcji w województwie. Półtorej godziny przejażdżki wąskotorówką, łączącą stacje na dwóch liniach prowadzących bezpośrednio do Poznania, byłoby dla wielu osób, nawet nie będących fanatykami kolejnictwa, ciekawym przeżyciem.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Rakoniewice Wąskotorowe – Krzywiń

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...