OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Pyrzyce – Głazów (422)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2015-09-09

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-09-06
Autor: Kacper Kurowski
Napisz e-mail
Odcinek Mielęcin Myśliborski – Lipiany
Zamieszczono: 2020-09-15

Galeria użytkownika Kacper K.

Podróżując ul. Pyrzycką w kierunku Pyrzyc moją uwagę zwrócił ustawiony praktycznie zaraz przy krawędzi jezdni DW119, jeszcze świecący nowością znak drogowy A10 - przejazd kolejowy bez zapór, szybki obrót głowy w lewo - cała nowa droga z płyt wraz z pozostałymi nowymi oznakowaniami kolejowymi zarówno pionowymi jak i poziomymi. Nie wiem czy wcześniej był tutaj już przejazd, z tego co wywnioskowałem i zrozumiałem m. in. z rozmowy z tutejszym Panem oraz korzystając z mapy google, to tutaj wcześniej przejazdu kolejowego nie było. Zadałem Panu proste pytanie: „Czy tutaj jechał pociąg?” Pan tylko się zaśmiał i odpowiedział, że ostatni pociąg to tutaj jechał z dobre 6 lat temu. Ów Pan powiedział mi jeszcze, że droga została otwarta raptem 2 tygodnie temu, a cały dojazd był budowany do mającej tutaj powstać fabryki, lecz obecna epidemia pokrzyżowała plany.

Tak czy siak - pierwsze co mi przyszło do głowy to reaktywacja szlaku. Od razu postanowiłem sprawdzić co słychać w Pyrzycach, w zasadzie bez zmian - wszystko zarośnięte. Niedaleki przejazd kolejowy tejże linii znajdujący się na wylocie z Pyrzyc w stronę drogi S3 nadal zaasfaltowany..

Także taki widok zapewne jest spowodowany tym, że linia czynna lub nie, torowisko jest i przejazd przez nią musi być, chociaż być może to faktycznie jakiś wstęp do reaktywacji szlaku..

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: przejazdy i przejścia naziemne (drogowe); sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 49

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Pyrzyce – Głazów (422)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...