OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Poznań Wschód – Skandawa – (Железнодорожный) (353/599)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2022-05-27 (przebieg)

Informacje cząstkowe:

Kołodziejewo - Janikowo (1800-01-01)
Pociąg nadjeżdżający od strony Kołodziejewa do przejazdu kolejowego na drodze 255 za Broniewicami jest słabo widoczny dla kierowców samochodów. Należy wykazać się szczególną uwagą i ostrożnością, aby spostrzec pociąg jadący w wykopie.

Na moście kolejowym tor nr 2 jest wyłączony z eksploatacji z powodu remontu mostu. Między Janikowem i Kołodziejewem ruch pociągów przebiega jednym torem.

8.06.2007 ok. godz. 17,30 na niestrzeżonym przejeździe, wyposażonym w sygnalizację świetlną, przez drogę 255 pomiędzy Broniewicami a Trlągiem, samochód osobowy wjechał pod pociąg nr 7532/3 z Poznania Głównego do Bydgoszczy Głównej. Zginęło 4 pasażerów samochodu.Linia kolejowa i droga zostały zablokowane na kilka godzin. (info: Serg, 2007-06-10)
Korsze - Железнодорожный (2004-05-05)
Linia nie różniła sie niczym od okolicznych, do 1970 roku kiedy to nastał okres tzw. dekady Gierka. Z relacji kierownika który jeździł w Korszach wynikało, że w latach 60-tych to w Skandawie do zmiany zwrotnic była wykorzystwana zwykła buda w której siedział zwrotniczy i w razie potrzeby latał zmieniac wajchy. Wraz z nastaniem roku 1970 zaczęto budowę rejonów przeładunkowych. Wybudowano na każdym przystanku po 2 nastawnie i zrobiono perony. Oczywiście jak na tamte lata to może i były te nastawnie potrzebne, a obecnie to jedynie straszące rudery z których wyszabrowano wszystko, co się dało - został jedynie beton. (info: Romek Pytel)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 tomimaki (2021-10-04 11:36:12)
    Mają powstać nowe przystanki w Nikielkowie (ok. 304 km), Kolnie (ok. 342 km) oraz mają przesunąć przystanek Łankiejmy bliżej wsi: https://gazetaolszty…

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Poznań Wschód – Skandawa – (Железнодорожный) (353/599)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...