OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów Śląski (341)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-06-21 (opisy)

<== | Galeria | ==>
Data: 2019-10-08
Autor: Jacek2004
Napisz e-mail
Odcinek Bielawa Wschodnia – Dzierżoniów Śląski
Zamieszczono: 2019-10-08

Galeria użytkownika Jacek2004

Podbijarka 09-32 CSM podczas pracy na linii 341. Na lewo Bielawa, na prawo Dzierżoniów. W głębi spowite mgłą i chmurami Góry Sowie. To już trzeci typ maszyny torowej która pojawiła się na linii bielawskiej.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budowy/remonty/rozbiórki; szlak (trasa)/pojedyncze tory; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 675
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Pawelpce (2019-10-08 23:14:55)
  Dobrze ze chłopcy jadą z robotami. Kiedy pierwszy pociąg ruszy? W grudniu?
 • #2 Łukasz Kiąca (2019-10-09 13:18:05)
  Widoczna na zdjęciu podbijarka CSM nr 2551 w tym roku intensywnie pracowała na linii nr 9 na odcinku Ciechanów - Świercze, przy pracach związanych ze zmianą profilu linii i dostosowaniu jej do prędkości 200 km/h. Zjechała na bazę mocno wyeksploatowana, a po remoncie w Zakładzie Napraw Maszyn ul. Tęczowa 55 we Wrocławiu została wyposażona w system pomiarowy Tampinfo, współpracujący z nowoczesnym, elektronicznym systemem pomiarów geodezyjnych GEDO. Dzięki temu, po przeprowadzeniu pomiarów geodezyjnych i obróbce danych na komputerze można je przesłać do Tampinfo, gdzie na ekranie wyświetlają się operatorowi wszystkie parametry do nastawienia podbijarki. Nie trzeba już zapisywać wszystkiego kredą po szynach.
 • #3 Jacek2004 (2019-10-09 15:56:27)
  Jeśli chodzi o termin uruchomienia przewozów to słyszałem o kilku parach pociągów pod koniec października i chyba 8-9 od nowego RJ. Ale i tak wszystko zależy od zakończenia prac. Co jeszcze zostało do wykonania? Trzy przejazdy drogowe w Bielawie - są robione w tym tygodniu. Podbicie toru na środkowym odcinku linii w okolicach Bielawy Wschodniej i przy peronie na Bielawie Zachodniej - też mają to zrobić w tym tygodniu. Zabudowanie kozła oporowego na Bielawie Zachodniej - już jest na stacji i czeka na montaż. Na najważniejszym przejeździe na Bohaterów Getta pojawiły się rogatki (jeszcze ofoliowane). Chyba najgorzej wygląda sprawa z peronami. Tu jest opóźnienie, były problemy z pozwoleniem na budowę, jakimiś uzgodnieniami z nadzorem budowlanym. Ale i tu się coś ruszyło w ostatnich dniach. Potem trzeba jeszcze załączyć i przetestować SSP, zrobić jazdy testowe. Przeprowadzić odbiory techniczne itp. Więc niby niewiele ale jednak trochę roboty jeszcze zostało.
 • #4 Jacek2004 (2019-10-10 17:43:43)
  Łukasz Kiąca: Dzięki za ciekawe informacje. Nie spodziewałem się, że taka wyrafinowana maszyna torowa będzie pracować na tej lokalce :-)

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów Śląski (341)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...