OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wrocław Główny – Szczecin Główny (273/821/822). Most nad Pliszką.

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-09-26 (podobiekty)

Most nad Pliszką.

Dwukomorowy most nad Pliszką i jednokomorowy wiadukt nad duktem leśnym, km 203,95.
Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-09-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-09-01)

Należy do:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Darek Nowak (2020-04-19 15:00:31)
  Czy ktoś mógłby sprawdzić jak wygląda ruch towarowy obecnie w Czerwieńsku, tak samo Rzepin oraz inne stacje towarowe na "Nadodrzance"?
 • #2 Kamil Baran (2020-06-26 09:55:59)
  Dość często przejeżdżam przez Pliszke,bo mieszkam niedaleko i obserwuje,gdy mam możliwość, jak wygląda ruch pociągów i porównuje go z sasiednią E20. Obecnie z tego co udało mi się zauważyć, to ruch pasażerski jest przyzwoity, szczególnie w ostatnich latach,gdy zakończono modernizację nadodrzanki na Lubuskim jej fragmencie i podniesiono prędkość , to uruchomiono kilka par Ic oraz TLK,które przez parę lat tutaj nie jeździły ze względu na koszmarną prędkość z masą ograniczeń do 30km/h. Jeśli chodzi o towary, nie jest też najgorzej, bo średnio w ciągu doby jeździ tutaj między 20 - 35 składów,chodź podobnie do E20 przed zamrożeniem gospodarki pod koniec marca, jeździło ich zdecydowanie więcej. Jako ciekawostkę dodam, że od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, tj. 15-czerwca, zlikwidowano 1-parę pociągu polregio relacji Zielona Góra Główna - Rzepin ( przyjazd 23:38) oraz Rzepin - Zielona Góra Główna ( przyjazd 5:07),które przeważnie woziły powietrze.
 • #3 (odp. na #2) Adolf Nowak de Piaskowski (2021-01-25 12:48:43)
  Linia ta na odcinku Grabiszyn - Rudna powinna zostać wyłączona z eksploatacji w ruchu pasażerskim gdyż jej stan grozi katastrofą.
  Ponadto:
  - na odcinku Głogów - Krzepów czynny jest tor nr 1.
  - stacja Wrocław Muchobór: 2 tory główne wyłączone z eksploatacji i zdemontowane ze względu na remont peronu zachodniego.
  - stacja Głogów: tory główne w stanie do natychmiastowej rozbiórki.
 • #4 (odp. na #1) wasiukibic (2021-09-27 12:19:17)
  Z infa, jakie uzyskałem w sobotę, to samych towarowych jest 40-50 sztuk dziennie, na odcinku Czerwieńsk - Rzepin. Częściowo jest to pokłosie przeciągającego się remontu odcinka lk 358 Czerwieńsk - Zbąszynek, stąd np. obecność Icków łączących Zieloną z centralną Polską. Ruch towarowy miałem okazję ocenić osobiście; faktycznie, mniej więcej co pół godziny coś jedzie w dół lub w górę Odry. Czerwieńsk, północna grupa torów zastawiona niemal cała składami towarowymi, też z uwagi na remont mostu nad Odrą i wąskie gardło na odcinku Czerwieńsk Towarowy - Radnica. Miałem okazję pogadać z jednym z mechników od "prywaciarzy", strasznie k...wował na Icki, które jeżdżą często opóźnione i rozwalają i tak już napiętą dostępność odcinków oraz na to, że PLK zaczęła remont mostu w ciągu Nadodrzanki, zanim nie skończyli remontu Zbąszynka. W Czerwieńsku jest jeszcze o tyle dobrze, że jest rozbudowany układ torowy i składy można przetrzymać na towarówce, ale z drugiej strony, w Radnicy, Budachowie i Gądkowie jest ino po jednym torze głównym, dodatkowym w kierunku Czerwieńska, pozastawiane obecnie przez brutta oczekujące na wjazd na przejezdną nitkę mostu pod Nietkowicami. Najgorzej jest w Radnicy, która jest forpocztą przed wjazdem na most, w przeciwieństwie do Czerwieńska Towarowego, znacznie oddalona od newralgicznego punktu.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Wrocław Główny – Szczecin Główny (273/821/822)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...