OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Rudziniec Gliwicki – Kędzierzyn Koźle (199)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-07-26 (historia)

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-09-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-09-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 113 (2021-07-20 13:41:12)
    Tutaj jest trochę błędów. Linia kolejowa jest czynna chyba od 18 kwietnia 2020 roku dla ruchu towarowego i chyba tylko taki jest realizowany po niej gdyż z tego co wiem to pociągi pasażerskie po niej na razie jeszcze nie kursują.

    Dodatkowo po linii pociągi mogą kursować po 100 km/h, ale nie mam pewności czy linia do takiej prędkości jest dostosowana po zakończonych pracach. Nie wiem skąd ta data otwarcia, ale z tego co podawał atlas kolejowy linię otwarto we wrześniu 1975 roku (chyba że jest to błędna informacja).

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Rudziniec Gliwicki – Kędzierzyn Koźle (199)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...