OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bytom Bobrek – Zabrze Biskupice

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-03-02 (opisy, historia)

Informacje o całej linii:
Nazwa: Bytom Bobrek – Zabrze Biskupice
Po kilku latach przerwy w kursowaniu pociągów PKP uruchamia od 31.01.2008 roku nowe połączenia na trasie Bytom-Gliwice.Będzie to coś w rodzaju SKM.

No właśnie, skoro ma być SKM to dlaczego pociągi te nie będą zatrzymywały się na stacjach Zabrze Biskupice i Zabrze Północ?? Sejmik Województwa Śląskiego podjął decyzję o przywróceniu od 1 stycznia 2008 r. połączenia kolejowego Bytom-Gliwice. Przetarg, który wyłoni firmę mającą obsługiwać to połączenie, zostanie ogłoszony w przyszłym miesiącu. Problem w tym, że poprzednie podejście do reaktywowania linii Bytom-Gliwice nie udało się. - Otrzymaliśmy jedną ofertę, która przekraczała nasze możliwości finansowe - mówi Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu województwa. Decyzję o zawieszeniu komunikacji kolejowej między Bytomiem i Gliwicami podjęto pod koniec maja 2001 r. Linia okazała się bowiem deficytowa. Teraz, do 2010 r. władze województwa zamierzają przeznaczyć na nią 6,9 mln zł. - To połączenie jest bardzo ważne dla mieszkańców obu sąsiednich miast - podkreśla Piotr Lewandowski, radny PO w sejmiku. - Liczę, że w przyszłości linia może być odnogą połączenia lotniska w Pyrzowicach z Katowicami i Gliwicami. (info: Radko_Ceglin90, 2007-12-03)

Informacje cząstkowe:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bytom Bobrek – Zabrze Biskupice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...