OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Kalety – Wrocław Mikołajów (143)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-08-25 (kilometraż)

<== | Galeria | ==>
Data: 2007-04
Autor: Łukasz Turek
Napisz e-mail
https://sony25.cal.pl
Odcinek Kluczbork – Smardy (podg)
Zamieszczono: 2007-05-08

Galeria użytkownika Łukasz Turek

Tarcza ostrzegawcza odnosząca się do semafora wjazdowego do Kluczborka (widok w kierunku Wrocławia). Na pierwszym planie wiadukt nad nieczynną obwodnicą kolejową, odcinek Gotartów - Ligota Dolna. W tle po lewej mały tunelik. dokładnie narazie nie znam jego przeznaczenia. Albo było to przygotowanie do puszczenia pod nasypem tory, by bezkolizyjnie pociągi wjeżdżały na linię 143, lub też przejazd dla ciągników.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: mosty/wiadukty/estakady/przepusty; szlak (trasa)/pojedyncze tory; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon (od 12 maja 2014): 2147
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Mateusz Kiszka (2019-04-11 17:33:33)
    Linia ta między Kluczborkiem a Oleśnica straciła na znaczeniu. Miała zapewne duże znaczenie w komunie skoro elektryfikacja była realizowana pocz. lat 70. Była ona alternatywnym połączeniem Wrocław - Górny Śląsk. Czasy jej świetności były jeszcze w latach 80. kiedy to właśnie w tym rejonie na zdjęciu wpięto obwodnicę Kluczborka. Magistrala bis Śląsk - porty miała biec stąd do Oleśnicy. Spadek przewozów zahamowal zarówno budowę magistrali jak i ruch po lk 143 Kluczbork - Oleśnica. Planowana modernizacja będzie chyba raczej pod ruch pasażerski lokalny. Towarowy jest tu dość słaby...a pospieszny nie istnieje.
  • #2 wasiukibic (2019-04-12 07:41:38)
    Chyba Wrocław - Górny Śląsk? Cała linia kolejowa leży na Śląsku... Kiedyś puszczali tamtędy dalekobieżne pośpiechy do Lublina i Kielc, popularne wśród osób dojeżdżających na studia z Czewy, Lublińca czy Kluczborka. Ruch towarowy nie jest tak duży jak za komuny ale dalej jest to istotne połączenie z uwagi na przejazd gabarytów do portów w Trójmieście, których nie można puścić Węglówką.
  • #3 (odp. na #2) Mateusz Kiszka (2019-04-12 17:47:44)
    Ale trasa została jakby zapomniana w sensie utrzymania, kasę ladowano latami w ciąg Wrocław - Opole - Katowice, ostatnio Wrocław - Warszawa p. Oleśnice, Kluczbork - Lubliniec (Poznań - Katowice/Kraków).

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Kalety – Wrocław Mikołajów (143)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...