OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Katowice – Zwardoń (– Skalité Serafínov) (139/489)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-04-17 (historia)

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-05-10) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-05-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 ZenobeK (2019-03-22 21:26:44)
  Odcinek Bielsko - Czechowice. Czy może ktoś napisać co to za chochoł z prawej: https://youtu.be/Bqo…
 • #2 Krzysiek (2021-02-13 20:02:46)
  Odcinek Żywiec-Zwardoń (Skalite): brak ruchu towarowego - potwierdzam, jako że mieszkam w sąsiedztwie torów, w tamtej okolicy.
  Jednotorowa linia o górskim profilu, w coraz gorszym stanie na południe od Węg. Górki, z małymi stacyjkami (a de facto mijankami) i dość mocno obłożona osobówkami, raczej nie sprzyja przewozom towarów.
  Do Żywca rzadko jeździ jeszcze węgiel dla ciepłowni, ewentualnie podsyłany jest tabor do Suchej Beskidzkiej i Chabówki, w razie robót na północnym odcinku LK97.
  Jakieś 15 lat wstecz śmigały tutaj ET41 na Słowację dosłownie ze wszystkim, a 3-4 lata temu widywałem jeszcze składy prywatnych przewoźników z węglarkami i z cysternami. Teraz, niestety, ruch inny niż pasażerski w zasadzie zanikł.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Katowice – Zwardoń (– Skalité Serafínov) (139/489)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...