OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bytom – Bytom Bobrek

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-05-15 (przebieg)

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-07-26) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-07-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Damian Stupień (2018-01-04 15:10:45)
  Tor tego odcinka widać na fotce z linku poniżej - pierwszy z lewej trochę niżej niż węglówka.

  http://gkw.pl/images…

  Foto: K.Soida 8.10.94 www.gkw.pl
 • #2 (odp. na #1) Sceptyk (2018-05-18 19:36:01)
  Szkoda że do tej pory nikt odpowiedzialny za transport publiczny w urzędzie wojewódzkim nie zorientował się że połączenie Bytom, Bytom Bobrek,Ruda Orzegów, Ruda Sląska, Zabrze, Gliwice było by opłacalne. Zastąpiło by wiele autobusów relacji Gliwice- Bytom, Zabrze- Bytom, Ruda Śląska- Bytom. Pewnie wcześniej doczekamy się reaktywacji połączenia Bytom - Gliwice przez Biskupice którym tradycyjnie będzie podróżować garstka pasażerów i po pewnym czasie ruch zostanie znowu zawieszony.
 • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2018-05-19 11:55:00)
  Problemem jest brak przystanków na terenie Zabrza odpowiadających współczesnym potrzebom transportowym (przy os. Curie-Skłodowskiej, centrach handlowych, na wiadukcie przy ul. Wolności), bo jeżeli ktoś bazuje na podstawie tego, co Niemcy zbudowali w XIX wieku, w zupełnie innych realiach przemysłowych czy osadniczych to krzyż na drogę. W dodatku dublowanie się z trasami autobusów i słaba integracja biletowa z KZK GOP, czy jak to się tam teraz zwie, brak parkingów przesiadkowych (choćby i przy stacji Zabrze Północ) robi bardzo złą robotę. Niestety, ani miastu Zabrze czy UMWŚ, ani tym bardziej plk jakoś nie zależy, żeby zmienić ten stan rzeczy. Bytom to już w ogóle odwrócił się od kolei - z całym szacunkiem ale podczas ostatniej wizyty w tym pięknym mieście widziałem, że więcej ludzi wsiada do pociągów w miastach pt. Legnica, Oleśnica czy Kłodzko niż w liczącym prawie 200 tyś. Bytomiu z dużym dworcem i halą peronową.
 • #4 Schlesier (2020-02-02 11:29:27)
  Problemem som wy gorole co po 45 ym zajechaliście, rozkradliście i tyla.
 • #5 (odp. na #4) wasiukibic (2020-02-02 17:37:32)
  Dupisz fleki, synek. Wejrzyj sie wpierw na swoich ziomków.
  Taki Frankiewicz, który rozdupcył banki w Gliwicach - urodzony i wychowany na Górnym Śląsku, Marek Kopel - grabarz 12 - to samo. Parę nazwisk z wierzchuszki, którzy dołożyli swoją cegiełkę do rozwalenia transportu i przemysłu na Górnym Śląsku jeszcze by się pewnie znalazło, na czele z jednym z premierów III RP, na którym wieszacie psy. A posłuchaj sobie czasem panów, którzy kradną węgiel z wagonów, infrastrukturę kolejową czy wyposażenie zamkniętych zakładów przemysłowych - możesz się mocno zdziwić, słysząc waszą godkę.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bytom – Bytom Bobrek

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...