OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Sokółka – Suwałki (40)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-03-18 (opisy, historia)

<== | Galeria | ==>
Data: 2016-06-07
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Odcinek Dąbrowa Białostocka – Kamienna Nowa
Zamieszczono: 2018-02-21

Galeria użytkownika

Dąbrowa Białostocka-Kamienna Nowa widok z przejazdu w kierunku Augustowa, kilometr 38,5.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 900
: 22

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[pokaż/ukryj starsze ⇅]

 • #13 (odp. na #3) Tomasz (2018-02-22 20:50:55)
  o rany ale masz problem, nie podoba Ci się to nie oglądaj dla mnie jest to uchwycenie i udokumentowanie szlaku a że przy okazji słońce zachodzące dobrze się wpisało w kadr to nadało jakiegoś ładnego widoku.
 • #14 djSon (2018-02-22 23:23:45)
  Jakiś czas temu była burda nt. zamieszczonego zdjęcia gdzieś w Krakowie - kolory nasycone, pędzące Pendolino oraz stacja w blaskach Słońca. Właśnie wtedy ktoś też się o to burzył i to tak, że na dwa miesiące bodajże (nie dam sobie ręki uciąć) były wyłączone komentarze. Także nie ma sensu słuchać opinii krzykaczy, a szczególnie jeśli zdjęcie jest naprawde dobre. Nie jest to co prawda galeria artystyczna, ale po to została dodana opcja oceniania, by z tego korzystać. Ja, osobiście, daję plusa.
 • #15 Piotr Sosenko (2018-02-23 02:19:17)
  Gratulacje dla autora zdjęcia. Naprawdę cudna fotka. Rzadko udaje się złapać ładny odbłysk słońca na tle czystego błękitnego nieba. A jeszcze tory w pierwszym planie dają pełnię szczęścia. Rób chłopie takie zdjęcia dalej!
 • #16 Tomasz (2018-02-24 15:13:42)
  dziękuję za miłe komentarze :) a krytycy niech dalej wylewają swoje kompleksy.
 • #17 (odp. na #16) Tommt (2018-02-27 12:55:44)
  Choć ja w powyższej dyskusji nie zajmuję miejsca po żadnej ze stron to chciałbym wiedzieć czy jak ktoś ma inne zdanie to znaczy, że wylewa swoje kompleksy?
 • #18 (odp. na #17) polo (2018-02-27 16:28:41)
  Moim zdaniem warto docenić fajne fotki, jak ta autorstwa p. Tomasza. Galeria Bazy Kolejowej jest na tyle pojemna i otwarta, by mogła zawrzeć zarówno obrazy czysto "techniczne" jak i te bardziej wysublimowane. Kadr nie przedstawia przecież remontu statku-przetwórni rybnej bądź procesu smażenia naleśników, lecz piękny widok wciąż czynnego szlaku... A tych w naszym kraju ubywa... :( I dlatego - choćby z historycznego punktu widzenia - jest wart zachowania. Tak myślę.
 • #19 (odp. na #18) Tommt (2018-02-27 16:52:31)
  Ale ja nie twierdzę, że ta fotografia jest brzydka, czy jej nie doceniam, tylko chodziło mi o to, że nie powinno się używać w stosunku do innych stwierdzenia "krytycy niech dalej wylewają swoje kompleksy" tylko dlatego, że mają inne zdanie.

  Z tą pojemnością to bym uważał bo niestety jest sporo zdjęć, które powinny zostać usunięte a jeszcze przybywają następne, nieostre, źle skadrowane, nic nowego nie wnoszące tj. po raz n-ty ten sam kadr (lub bardzo zbliżony). Temat dotyczący zbyt dużej ilości zdjęć był poruszany m.in. przy zdjęciach z Sopotu https://www.bazakole…
 • #20 (odp. na #18) do re mi (2018-02-27 18:41:14)
  Zawsze znajda się tacy, którzy uważają, że Baza to nie galeria sztuki i tacy, którzy uznają, że w sumie takie ujecie w niczym nie przeszkadza. Ja wychodzę z tego założenia, że w galeriach powinny znaleźć się zdjęcia, które zarówno obrazują infrastrukturę kolejową, jak i są estetyczne. Niekoniecznie artystyczne, ale estetyczne, czyli nie robione wychyłem z okna, bez odblasków szyby przeciwnej czy w kiepskiej jakości. W tym przypadku jest zarówno infrastruktura, jak i ładne ujecie i serio ie rozumiem krytykanctwa coniektórych, którzy wychwalają pod niebiosa zdjęcia z pikselozą i odblaskami wszelakimi "bo lepszych nie ma/nie chce się zrobić innych", za to chcących za wszelką cenę usunąć zdjęcia w dobrej jakości, często gęsto przedstawiających to samo "bo takie ujecie już jest w galerii"... Mam taką prośbę/sugestię - zanim cokolwiek napiszecie weźcie poprawkę na trzy czynniki: czy jest na zdjęciu infrastruktura, czy zdjęcie jest dobrej jakości, czy zdjęcie przedstawia to samo miejsce dzień po dniu, czy kilka lat później. Ładne ujęcie to w sumie tylko dodatek, dzięki któremu można zrozumieć charakter linii, a nie tylko same tory. No i lepiej się na takie coś patrzy ;)
 • #21 (odp. na #20) octanq (2018-02-27 22:42:16)
  Zgadzam się. Propozycja rozwiązania problemu dla Administratorów: Ikonka kosza "Zgłoś plik do moderacji", należy dodać powód: "Zdjęcie za ładne".
 • #22 Maciej (2018-02-28 11:19:39)
  Kochani, czyż piękno nie ubogaca ludzkiego życia? Czym byłaby nasza pasja kolejowa, gdyby nie urzekała odbiorców widokiem kopcących parowozów lub torowiskiem ginącym gdzieś na horyzoncie? Czy podziwialibyśmy tak bardzo barokowe kościoły, jeśli ich wnętrza wyglądałyby jak praktyczne i funkcjonalne hale magazynowe?

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Sokółka – Suwałki (40)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...