OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Praga (20)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-07-08 (przebieg)

<== | Galeria | ==>
Data: przed 1970-01-01 (???)
Autor: nieznany
Przesłał: Marcin Kulinicz
Napisz e-mail
Odcinek Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO
Zamieszczono: 2020-11-26

Galeria użytkownika Marcin Kulinicz

Galeria autora nieznany

Bardzo ciekawe zdjęcie, obrazujące sposób przecięcia linii tramwajowych przez bocznicę Elektrowni Powiśle. Widać oznakowanie i sygnalizację przejazdową dla tramwajów. W tle Most Gdański (zbudowany na filarach dawnego mostu kolejowego) i Most przy Cytadeli (kolejowy na linii nr 20).
Zdjęcie niestety nieznanego autora (czyżby Z. Siemaszko?), źródło: omni-bus.eu.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: ciekawostki; mosty/wiadukty/estakady/przepusty; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe); sygnalizacja/słupki/znaki itp..

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 796
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Paweł Skup (2020-11-26 18:29:08)
    Rzeczywiście ciekawe ujęcie. Pamiętam to skrzyżowanie toru tramwajowego z kolejowym z połowy lat '70. Nie wiem, czy pociągi jeszcze wtedy tam wówczas jeździły, mam wrażenie, że nie, bo nigdy żadnego nie spotkałem, a dość często podróżowałem "6" po tym łuku z ul. Międzyparkowej.
    Ciekawostka: śladu po torze już nie ma, ale zachowało się miejsce w ogrodzeniu, gdzie kiedyś była brama. Widać to w kształcie linii płotu (np. na GM).
  • #2 marcin_f (2020-11-27 22:00:58)
    Zwraca uwagę brak sieci trakcyjnej nad torami kolejowymi. Elektryfikację odcinek Warszawa Gdańska – Warszawa Praga ukończono 29.9.1963.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Praga (20)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...