OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2019-12-21 (kilometraż)

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-07-06
Autor: Michał Kłosowski
Napisz e-mail
Odcinek Łódź Kaliska – Łask
Zamieszczono: 2020-07-06

Galeria użytkownika

Kilka dni temu przy wszystkich budowlach inżynieryjnych w ciągu remontu linii kolejowej z Łodzi do Łasku pobudowano repery ziemne. Nieco zaskakuje "bogata" forma tych znaczników geodezyjnych - zastosowano po cztery obrzeża, metr kostki brukowej, wylano nadlewkę betonową i usytuowano w niej metalowy znacznik. Dodając do tego koszt robocizny można kwestionować taką, a nie inną formę wykonania tych oznaczeń, umieszczonych zazwyczaj w szczerym polu. Dawniej wystarczał prosty, betonowy słupek wbity w ziemię. Widać, że na kolei dobrobyt panuje.: -).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: detale.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 181
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Michał Kłosowski (2020-07-06 18:18:19)
    Czy przy innych modernizacjach również stosuje się masowo takie repery? Nie uważacie, że to lekko przerost formy nad treścią? Wszystko ma swoją cenę, a dziesiątki takich konstrukcji w szczerym polu, czy ja wiem, że ma to sens? Kiedyś słupek wystarczał...
  • #2 octanq (2020-07-07 11:23:23)
    Możliwe, że chodzi o miejsce na postawienie statywu na łatę geodezyjną lub inny przyrząd pomiarowy (być może jest to punkt ze współrzędnymi x, y, H).
  • #3 wasiukibic (2020-07-07 12:02:58)
    Nie bogata tylko cywilizowana. Nieraz i nie dwa geodeci obsługujący moje budowy musieli naszukać się osnowy po różnych chaszczach. A koszty utwardzenia kawałka placu, żeby można było chodzić suchą nogą czy też, jak wspominał octanq, rozstawić się ze sprzętem, są śladowe w stosunku do całościowego kosztu remontu odcinka linii. Lepiej zrobić coś raz, porządnie i na lata niż przyjanuszować 1000 zł i później niech się ludzie męczą, kolejnych kilkadziesiąt lat.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...