OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Gutkowo – Bukwałd

Odcinek alternatywny w linii Gutkowo – Braniewo (221)
Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-02-17 (opisy)

[Pokaż/ukryj poszczególne odcinki]
Punkt (województwo) km km taryfowy
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  Gutkowo  (N)
 
 
  Bukwałd  (N)
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Konto na piggy. (2020-02-13 19:13:24)
  nie jest to znane, ponieważ linia ta pojawiła się za 59 lat, a była rozebrana podczas II wojny światowej w 1944 roku
 • #2 wasiukibic (2020-02-13 19:48:09)
  Konto na piggy - napisz ten komentarz w sposób zrozumiały, bo nie za bardzo jestem w stanie wyłapać, o co Ci biega.
 • #3 (odp. na #2) Marek Potocki (2020-02-13 21:55:57)
  Mi to wygląda na tłumaczone automatem. Myślę, że za komentarz w innym języku (angielskim, niemieckim, rosyjskim itd) nikt strzelać nie będzie, a przynajmniej będzie można zrozumieć o co chodzi.
 • #4 subsens (2020-02-15 19:53:10)
  Bajeczna historia kolei wymaga stosowania specyficznych narzędzi, to zrozumiałe. Nie ma jednak pewności, że 'odcinek alternatywny' to narzędzie adekwatne do opisu przedmiotowego zdarzenia. Bukwałd zyskuje bowiem ikonkę 'węzeł lub odejście torów', co nie polega na prawdzie. Dopiero na mapie widać, że chodzi o przeprojektowanie łuków na długości ca. 2,5 km, przy 9 km całego odcinka. Dodatkowo, w historii odcinka alternatywnego stoi, że po 1944 był rozebrany - z uwagą, że nastąpiła korekta przebiegu - a w historii linii 221, że po 1944 nastąpiło otwarcie odcinka Gutkowo – Bukwałd ze zmianą przebiegu. Jakby tego nie czytać, to wszystko również nie polega na prawdzie, a co najmniej jest mocno nieprzejrzyste.
  Podział omawianych odcinków na pododcinki typu: Łuk w rejonie Żurawna vs. Żurawno S – Żurawno N, sugeruje, że tu Baza oprze się na rejestrze nazw geograficznych, a nie na istniejącym kilometrażu, który pozwala z grubsza określić miejsce początku i końca przełożenia linii.
  Przy tej metodzie, jeszcze wiele dawnych stacji pośrednich pomiędzy Gutkowem a Cyntami ma szansę na ikonkę 'węzeł lub odejście torów'. I to już nie będzie historia odcinków alternatywnych, ale cała historia alternatywna.
 • #5 (odp. na #4) Marek Potocki (2020-02-17 07:37:20)
  Niestety narzędzia w takich przypadkach są zawodne. Oznaczenie węzeł/odejście torów oznacza w bazie tyle, że do tego punktu jest przypisana więcej niż jedna linia. Niestety nie mam aktualnie osobnego narzędzia do uwzględniania korekt przebiegu, czy linii, na których odległość pomiędzy torami jest znaczna. Jedyna nadzieja faktycznie tkwi w opisach. A co do używania nazw geograficznych zamiast kilometrażu problem jest w tym, że ten drugi nie jest tak naprawdę żadną stałą, a w przypadku dawnych linii czy wąskotorowych, często jest nie do ustalenia.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Gutkowo – Bukwałd

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...