OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bytom Karb Wąskotorowy – Racibórz Płonia

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-07-13 (przebieg)

Informacje cząstkowe:

Stanica Wąskotorowa - Paproć (2005-06-01)
Na odcinkach Rudy - Stanice i Rudy - Paproć odbywają się przejazdy turystyczne. Odcinek Paproć - Rybnik Stodoły został kilka lat temu wyremontowany, nawet odnowiono peron przystanku Rybnik Stodoły, jednak z nieznanych bliżej mi powodów odcinek ten nie został oddany do użytku. Najwyraźniej chodzi o przejazd kolejowy przez drogę nr 920, który został zlikwidowany i nie widnieją tam żadne oznaczenia poza ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Szyny w jezdni pozostały, odcinek jest przejezdny. (info: Krzysztof Rozmiarek, 14-10-2010)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bytom Karb Wąskotorowy – Racibórz Płonia

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...