OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Rybnik Towarowy (PKP) – Boguszowice – KWK Borynia – Szyb IV (KP 320)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2022-04-26 (historia)

Informacje o całej linii:
Nazwa: Rybnik Towarowy (PKP) – Boguszowice – KWK Borynia – Szyb IV (KP 320)
Linia kolejowa od st.Rybnik Towarowy do st.Boguszowice była własnością PTKiGK w Rybniku, a po reorganizacji PCC Rail Rybnik. Linia jest niezelektryfikowana, chociaż były przymiarki do jej elektryfikacji. Dopuszczono na niej wszystkie typy lokomotyw spalinowych. Po odjeździe ze st. Rybnik Tow. po lewej stronie mijamy KWK Chwałowice, a po kilku minutach semafor wjazdowy A1/2 st. KWK Jankowice. Po minięciu nastawni wykonawczej JNA1 zbliżamy się do semafora wyjazdowego N. Po minięciu przejazdu kolejowego przy ul. Jastrzębskiej po chwili mijamy semafor wjazdowy G1/2 st.Boguszowice. Sama stacja składa się z pięciu okręgów nastawczych tj. BG, BG1, BG2, BG3 i BG4. Nast. BG4 znajduje się przy BNTK w dzielnicy Kłokocin. Semafory i tarcze są świetlne. Ze st. Boguszowice pociągi jadą do Elektrowni Rybnik, a stamtąd do st. PMP Kotlarnia, po drodze mijają Podg. Paruszowiec należący do PMP Kotlarnia. Ze st. Boguszowice w prawo jedziemy do KWK Borynia. Trasa jest piękna pełna starych urządzeń kolejowych i kopalnianych. Warta oka konesera i miłośnika kolei. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 11-10-2009)

Informacje cząstkowe:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Rybnik Towarowy (PKP) – Boguszowice – KWK Borynia – Szyb IV (KP 320)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...