OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Warszawa Kaliska – Warszawa Gołąbki

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-12-17 (przebieg)

<== | Galeria | ==>
Data: przed 1939
Autor: nieznany
Przesłał: Paweł Skup
Napisz e-mail
Odcinek Warszawa Kaliska – Warszawa Gołąbki
Zamieszczono: 2021-02-21

Galeria użytkownika Paweł Skup

Galeria autora nieznany

Fotografia pochodzi z archiwum IKC, ze zbiorów NAC i została podpisana "Dworzec Główny w Warszawie" oraz "Fragment torów kolejowych i urządzeń frakcyjnych." (sic! Oczywiście powinno być: trakcyjnych), choć najciekawszym obiektem na niej jest wybudowany w 1902 roku wiadukt Drogi Żelaznej Warszawsko-Kaliskiej, szerokotorowej, ponad widocznymi na pierwszym planie torami stacji Warszawa Rozrządowa kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, normalnotorowej. Znajdował się on w miejscu obecnych tuneli drogowych, ul. Prymasa Tysiąclecia, przy obecnym Rondzie Zesłańców Syberyjskich.
Zdjęć tego wiaduktu jest niewiele, a w Bazie chyba nie mieliśmy żadnego, zatem importuję. Obraz nieco rozjaśniłem i wyczyściłem.
Zakładam, że patrzymy na zachód, ale to tylko wrażenie/założenie, że fotografowi nie chciało się chodzić daleko w torowisko i zrobił zdjęcie z dw. Zachodniego.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; mosty/wiadukty/estakady/przepusty; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 572

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Warszawa Kaliska – Warszawa Gołąbki

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...