OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Słobity – Bartoszyce (255)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-12-01 (przebieg)

<== | Galeria | ==>
Data: 2005-07-09
Autor: Marcin Kulinicz
Napisz e-mail
Odcinek Jankówko – Dobry Pomorski
Zamieszczono: 2020-11-30

Galeria użytkownika Marcin Kulinicz

Pozostałości po linii - podkłady - 60 lat po rozbiórce torowiska. Okolice km 8,6.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: ciekawostki; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 139
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 subsens (2020-12-01 17:10:05)
  W tym przypadku te 60 lat to nic pewnego. Odbudowany tor sięgał co najmniej do Jankówka, a wersje o dalszym przebiegu w kierunku mostu na Drwęcy nie zostały zweryfikowane: https://wmtmk.pl/for…
  BTW, zgodnie z teorią (którą ad mortem defecatam warto próbować upowszechniać), torowisko musi tu być nadal - pod podkładami.
 • #2 Marcin Kulinicz (2020-12-02 06:13:01)
  Wydaje mi się, że szyny były zbyt cennym dobrem, by kłaść je dalej w kierunku zdecydowanie nieczynnej linii. A miejsce, gdzie sfotografowałem te pozostałości podkładów, jest już daleko za Jankówkiem - w kierunku z całą pewnością nieczynnego mostu nad Pasłęką.
 • #3 subsens (2020-12-04 02:54:02)
  Dzięki za dyskrecję, naprawdę wstyd mi z powodu pomyłki w nazwie przeprawy. Dyskusja sprzed 15 lat (pod linkiem) przyniosła: pośrednie dowody na ruch bocznicowy do Jankówka jeszcze na początku lat 90-tych, echa rural legends o torze Jankówko-Dobry, a także wniosek, że przy demontażu przęseł nad Pasłęką nie uszkodzono przyczółków i filarów. Pomiędzy radzieckim torem na Ostbahnie a radzieckim lotniskiem pod Ornetą przez pewien czas mogła mieć zastosowanie nieznana nam aksjologia. To samo zresztą dotyczy chronologii. Nie wiem zresztą, czemu 'nic pewnego' wydaje się trochę mniej nużące, niż 'cała pewność'.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Linia kolejowa Słobity – Bartoszyce (255)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...