OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bytom Rozbark – Sucha Góra

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-10-23 (przebieg)

Informacje cząstkowe:

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 wasiukibic (2019-06-09 09:38:29)
  W śladzie dawnego wiaduktu kolei wąskotorowej nad ul. Siemianowicką w Bytomiu, powstała kładka dla pieszych i rowerzystów. Zleceniodawca zapomniał jednak o dość istotnym szczególe - wejścia na budowlę od strony ul. Siemianowickiej (schody albo pochylnia). W rezultacie trzeba schodzić po stromych skarpach (jak ktoś się uprze).
 • #2 (odp. na #1) Tytus Pullo (2019-06-09 12:38:27)
  Przypominam sobie podobną, albo nawet konkretnie tą sytuację, bodajże w zeszłym roku było dosyć głośno w mediach ogólnopolskich, wykonawca tłumaczył się że kładka to część większego projektu stworzenia dróg rowerowych między innymi na starych szlakach wąskotorowych i jako taka tam istnieje, a nie jako samo przejście nad torami, nie jestem sobie w stanie przypomnieć czy chodziło o tą sytuację, jak już wspomniałem, ale precedens już jakiś powstał. Pozdrawiam
 • #3 (odp. na #2) Damian Stupień (2019-06-09 12:42:53)
  Tutaj widać postęp przy budowie tych tras:

  https://www.bazakole…

  https://www.bazakole…

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bytom Rozbark – Sucha Góra

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...