OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Wałowice – bocznica

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-09-14

<== | Galeria | ==>
Data: 2021-09-04
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-09-10

Galeria użytkownika wasiukibic

Rampa na placu przeładunkowym w Gubinie-Komorowie. Widok w kierunku północno-wschodnim (Wałowice).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 249
: 11

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[pokaż/ukryj starsze ⇅]

 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2021-09-10 21:45:56)
  https://jednostki-wo…
  http://wikimapia.org…
  http://wikimapia.org…#/photo/2940006 - lewy, dolny róg - plac przeładunkowy, u góry kadru - koszary, pomiędzy nimi - ul. Kresowa. W prawo do centrum Gubina.
  Generalnie to pierwsze skojarzenie z Gubinem, Krosnem Odrzańskim, Żaganiem, etc.: https://www.youtube.…
 • #3 (odp. na #2) Adolf Nowak de Piaskowski (2021-09-10 21:50:37)
  Dzisiaj czołgi to już przeżytek.
 • #4 (odp. na #3) Igor13 (2021-09-11 10:46:23)
  Nie lubię kiedy ktoś wypisuje takie głupoty po forach rzucając zasłyszonymi gatkami gdzieś tam i do tego mieszając pewne rzeczy z polityką robiąc z tego wielkie szambo. Czy pan Adolf może powiedzieć co to za głupoty pan piszę? To w końcu forum polityczne, czy baza kolejowa ?
  A tak w temacie to podobna rampa zdaję mi się, że jest w Lęborku.
 • #5 (odp. na #4) irek (2021-09-11 19:32:42)
  @Igor13, masz sporo racji i nie jesteś jedynym w tej opinii. Już raz tu publicznie poruszałem, poruszę raz jeszcze. To co się pojawia na portalu świadczy jedynie o przyzwoleniu administaracji@moderacji. Na wielu innych portalach takie ktosie są blokowane, a nawet blokowane całe sieci! I nikt nie rozczula się nad takimi. Chciałbym podać namiar na pewien lokalny portal, jednak nie warto robić "reklamy". Otóż na tamtym portalu jest cała masa wpisów jako nic przypominające te tego onego z Bazy. Jednak są one obrzydliwe, wulgarne wręcz zahaczające do nienawiści. ps. Szanowni admini@moderatorzy przypominam temat jest w toku i nie leży odłogiem, a każdy idiotyczny wpis ONEGO jest rejestrowany!
 • #6 (odp. na #5) Igor13 (2021-09-12 14:36:33)
  Czasami lepiej nawet nie mówić o stronach na których jest pełno chamstwa i rzeczy oderwanych od rzeczywistości, a niestety w dobie pandemii niestety takich rzeczy jest bardzo dużo. Niemniej jednak mam nadzieję, że obraźliwo polityczne komentarze, nie mające nic związanego z tematem, będą usuwane ze strony.
  PS: Kim jest onego ?
 • #7 wasiukibic (2021-09-13 08:50:48)
  1. Adi czasem się odpala, a ja nie zawsze zareaguję odpowiednio szybko na jego mądrości. Co ma wisieć, nie utonie i w końcu poleci. Wiem, że pewnych rzeczy nie powinno się publikować wcale. Nie mniej jednak, nie chciałbym chłopu całkowicie kneblować ust, bo pisze także rzeczy merytoryczne i z sensem.
  2. Jakby nie patrzeć, to polityka wpływa na transport szynowy, choć niekoniecznie musimy tu dyskutować o konflikcie w Afganistanie czy wyścigu po arktyczne surowce.
  3. To, że rola czołgów we współcześnie prowadzonych konfliktach zmalała, to jest akurat fakt. Nie da się też ukryć, że wraz ze zmianą obozów militarno-politycznych, do których należy Polska oraz likwidacji części jednostek, rola kolei w logistyce kolejowej spadła, aczkolwiek w kilku ostatnich latach wydaje się wracać do łask. Garnizon Gubin przeszedł jednak ostatecznie i nieodwołalnie do historii.
 • #8 (odp. na #7) irek (2021-09-13 12:43:07)
  @Wasiu, to jest portal stricte kolejowy. OK, jest on jak wiele spraw naszej codzienności powiązany z polityką. To jest nieuniknione, jednak nie znaczy że wszyscy musimy się z tym zgadzać/utożsamiać, a co najgorsze babrać się w tym politycznym bagnie. Są portale na których można do woli się wyżywać czy też robić z siebie debila! Wasiu, piszesz że czasami ONY ma odloty, jednak jak nie może się opamiętać to się go blokuje na tydzień, jak nie pomaga to na miesiąc, nie pomaga to się ONEGO blokuje dożywotnio! Zacznij/zacznijmy szanować NASZ portal.Bo jak nie my to kto? Po raz enty nie chcę podawać jakie to portale, ale się nie certolą i blokują takie lebiegi bez mrugnięcia. Mimo że to są portale na który padają mocne słowa. Jednak ....Znaj proporcjum, mocium panie!! Jednak ONY ma problemy które wychodzą po za ramy Bazy! ps.Igor13, chyba po tym wpisie wiesz co to za ONY :) Dodam że ONY na prywatne wiadomości pojechał czymś co podlega pod paragrafy. I naprawdę ja już nie mam mocy sprawczych, tym zajmuje się osoba biegła w prawie karnym!
 • #9 (odp. na #8) wasiukibic (2021-09-13 13:41:36)
  OK, biję się w pierś i przyjmuję winę na klatę, że dopuściłem w pełni wypowiedź Adiego, choć powinna zostać potraktowana przez ostrze cenzury. Nie mam jednak zamiaru oszczędzać polityków i ich działań, które mają bezpośredni wpływ na infrastrukturę i przewozy kolejowe w Polsce, choć jakieś osobiste wycieczki czy 8 gwiazdek - nie przejdą.
 • #10 Igor13 (2021-09-14 18:59:47)
  @irek: No to teraz już wiem kto to i sądząc po tym co piszesz zaczynam już się bać.

  @wasiukibic: Generalnie jestem osobą interesującą się militariami i wiem jedno; "Wojna nigdy się nie zmienia" i te słowa odpowiadają zaprzeczają zdaniu Adolfa. Dzisiejszy konflikt na Ukrainie pokazuje, że czołgi będą cały czas odgrywać rolę w działaniach wojennych, a co za tym idzie potrzebna będzie kolej oraz odpowiednie wagony do ich transportu. Dziś spore znaczenie w konfliktach mają wojny hybrydowe, w której oczywiście wszystko używane. Ogółem nie zdziwi mnie kiedy będą poruszane głębokie tematy wojskowe w Bazie Kolejowej.
 • #11 (odp. na #10) wasiukibic (2021-09-14 21:46:55)
  Ale o jakiej wojnie mówimy, do jakiej się "szykujemy"? Czołgi były fajne w II wojnie światowej, czy tam mniej więcej do lat 70. XX wieku. Obecnie nowoczesny konflikt, to tak jak wspomniałeś, cyberataki, które są w stanie wyłączyć wszelkie systemy kierujące, obronne, etc. ale także lotnictwo strategiczne i szturmowe, drony (polecam sobie obejrzeć filmiki z konfliktu w Karabachu, jak czołgi były niszczone przy pomocy dronów, albo w Jemenie czy Syrii, jak nowoczesne czołgi są niszczone przez facetów obleczonych w prześcieradła i sandały), rakiety wszelkiego zasięgu, a z czymś takim, bez wsparcia NATO sobie nie poradzimy.
  Ukraina to jest de facto lokalny konflikt, w którym z jednej strony zaangażowana jest armia biednego kraju, o dość niskim morale i wyposażona w przestarzały sprzęt, a z drugiej nieregularne oddziały paramilitarne. Gdyby w Donbasie, zamiast takiej zbieraniny walczyły przeciw Ukrainie nowoczesne armie któregoś z mocarstw, czy nawet i Turecka, byłoby już dawno po temacie.
  P.S. Adi - weź lekarstwa, albo ochłoń trochę, zanim tu coś napiszesz. Ostatnio przegiąłeś pałę, więc uważaj na to, co piszesz, proszę.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...