OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Lasy rejonu Tuplic i Forst (Lausitz)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2021-05-11

<== | Galeria | ==>
Data: 2021-05-01
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-05-04

Galeria użytkownika wasiukibic

Wyjazd z mijanki/posterunku odgałęźnego 216 "Vierecke" do ładowni 85 (Proszów). Widok w kierunku wschodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 159
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ACdVL (Andrzej) (2021-05-05 16:05:24)
  Muszę ci przyznać, że niezły z ciebie wojażer i podróżnik - nie dosyć że mała nutka historii to jeszcze naturalne, lesiste powietrze. Czasem człowiek aż pyta: czego chcieć więcej..?
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2021-05-06 18:29:08)
  Ten temat jest skrojony wprost pode mnie.
 • #3 (odp. na #2) ACdVL (Andrzej) (2021-05-06 20:10:40)
  Niemożliwo zaprzeczyć - ilość fotek - i to niezłych - oraz ścisłe opisy przywołujące dzieje tego, co ukazujesz aż nadto to potwierdzają. Tak trzymaj, bo lubię ludzi z pasją i pewną wiedzą.
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2021-05-07 12:48:05)
  Z opisami jest akurat słabo; skąpość materiałów piśmienniczych, nie mówiąc już o jakieś monografii, mapy nieścisłe, ślady w terenie często pozacierane. Te nazwy posterunków/ładowni to też własna, radosna twórczość, na podstawie poniemieckich map. A tereny zaiste wspaniałe, w którą stronę by się nie ruszyć, te lasy i okoliczne miejscowości kryją w sobie wiele interesujących obiektów lub ich pozostałości. Na dodatek jest tu spokojnie prawie dziewiczo; nie ma spędu bydła z całego województwa; jedziesz 20 km przez las i spotkasz ewentualnie tubylca.
 • #5 (odp. na #4) ACdVL (Andrzej) (2021-05-09 22:21:42)
  Ale nie zanegujesz, Wasiu, że zdjęcia tu trafiające winny mieć konkretne opisy. Niektórym fotom takowych brakuje i niektórzy (nie mówię o sobie, bo ja niektóre rzeczy na domysł biorę, bądź też metodą prób i błędów) mogą się poczuć jakoby w pustyni bezbronni, a tu tak nie jest. Tu wszystko na swoim miejscu jest, a wiedz, że ja nie mam zwyczaju sypać na prawo i lewo pochwałami, chyba że: krewni albo dobrze wykonana robota. Innych wyjątków raczej nie przewiduję i tego się trzymam. :)
 • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2021-05-10 10:08:01)
  Zdjęcie bez podpisu jest niekompletne, zwłaszcza dla osób nieobeznanych z terenem. Im mniej rozpoznawalne miejsce, tym precyzyjniejszy winien być opis do niego, co się na nim znajduje, w jakim kierunku patrzymy, kiedy zostało wykonane, etc. inaczej jego wartość merytoryczna jest nikła. Co innego obrazy przedstawiające np. budynek dworca czy peron z tablicą informacyjną, jasno wskazującą gdzie się znajdujemy, a co innego miejsca, jak tukej, gdzie nic nie jest oczywiste, poza lasem.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...