OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Toruń Wschodni – bocznice

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-02-19

<== | Galeria | ==>
Data: 2020-02-06
Autor: Cezary Mirowski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-05-21

Galeria użytkownika

POLMOS S.A./Toruńskie Wódki Gatunkowe
Brama wjazdowa na teren zakładu.
Widok od strony Torunia Wschodniego.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 73
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 ACdVL (2020-05-22 10:54:03)
    Ojciec mój kursował tutaj jako manewrowy z cysternami w czasach, kiedy Toruń Wschodni był jeszcze znaczącym węzłem kolejowym. Przykro patrzeć na pozostałości miejsca, gdzie niegdyś był tak duży ruch... Z tego, co się zorientowałem po fotkach to zapewne niestety szykują się do rozbiórki bocznicy.. Jest tak w istocie?
  • #2 (odp. na #1) Cezary Mirowski (2020-05-23 16:00:57)
    Na terenie zakładu, od strony dawnego garażu rozebrano niedawno parę metrów toru, ale to była "wyższa konieczność". Prywatnemu właścicielowi - PUH Chemirol Sp. z o.o. - nie przeszkadzają pozostałości bocznicy. Nie zamierza likwidować spirytusowni, przenosić w inne miejsce jak również sprzedać terenu przylegającego (końcówka toru z kozłem). Pojawiały się takie wiadomości w lokalnej prasie, teren jest łakomym kąskiem dla deweloperów. Sam zakład to zabytek techniki (np. jednej z wag mechanicznych nie dorównuje żadna elektroniczna!), ale także nowoczesne instalacje w starych murach. Przed Chemirolem, zakład który był na skraju bankructwa, uratował tragicznie zmarły Krzysztof Mielewczyk.
    Proszę o kontakt na priva, pilne!

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...