OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Nowogród Bobrzański Osiedle – bocznice

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2018-06-15

<== | Galeria | ==>
Data: 2018-06-09
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2018-06-14

Galeria użytkownika

Przejazd kolejowy na torze prowadzącym do Rejonowej Bazy Materiałowej (w lewo). W tle budynki należące do wschodniej części kompleksu elektrociepłowni. Widok w kierunku wschodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki towarzyszące (inne); przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 94
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Michał Kłosowski (2018-06-14 23:20:36)
    No rewelacyjny klimat paruje z tego miejsca! Jakby żywcem Hel i ichniejsza wąskotorówka wojskowa albo Spała! Uwielbiam takie klimaty! Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2018-06-15 07:32:30)
    Zachęcam do przyjazdu i eksploracji, dla bezpieczeństwa najlepiej z kimś. Ze stacji kolejowej w Krzystkowicach jest tu rzut beretem, z Żagania można dojechać rowerkiem w nieco ponad godzinę (25 km). Zdjęcia, które tu opublikowałem to tylko część rozległej fabryki. Jest jeszcze sporo innych, ciekawych obiektów, które warto zobaczyć, a których fotek z racji braku związku z koleją, nie będę publikował na Bazie. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...