OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Wrocław Główny – bocznice i tory stacyjne

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2017-06-15

<== | Galeria | ==>
Data: 2019-03-04
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-04-11

Galeria użytkownika

"Dobre adresy do złych miejsc, raz pocałunek, czasem pięść". Zakamarki południowej części wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego - pozostałości po torowiskach, które niegdyś dochodziły do ramp, magazynów i biznesów wszelakich wzdłuż ul.Brzeskiej (w tle). Tutaj mamy do czynienia z torami prowadzącymi do dawnego składu opału/punktu skupu surowców wtórnych. Jeszcze na początku XXI dostać tu w pysk czy stracić portfel/komórkę/zegarek można było bardzo łatwo. Po wybudowaniu kilku nowych bloków społeczeństwo się wymieszało i teraz jest tu znacznie bezpieczniej. Z drugiej strony niemal zanikła tu działalność przemysłowo-kolejowo-rzemieślnicza, czego osobiście bardzo żałuję, bo jedna z ostatnich enklaw dawnego Wrocławia staje się powoli plastikowo-nijaka. Widok w kierunku północno-zachodnim.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne; przejazdy i przejścia naziemne (drogowe).

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 264
: 1

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...