OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Żary Kunice – bocznice

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2020-04-15

<== | Galeria | ==>
Data: 2019-07-20
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-08-18

Galeria użytkownika wasiukibic

Jeżeli wierzyć mapom, biegła tędy kolejka wąskotorowa z huty szkła Saint Gobain (tor leżał pomiędzy naczepą a betonowym ogrodzeniem). Widok w kierunku północno-wschodnim (Żary Kunice).

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 356
: 5

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 Watermarines (2021-05-04 08:54:21)
  W większości ścieżki, prawie jakiekolwiek, mogą wskazywać na jakieś dawne tory.
 • #2 (odp. na #1) wasiukibic (2021-05-04 11:02:56)
  "Prawie" robi wielką różnicę. Na starotorzach zazwyczaj powstają ścieżki lub drogi gruntowe, bo jest to wyrównany i dość szeroki pas terenu, w dodatku łączące inne ciągi komunikacyjne na szagę. Ale to nie jest tak, że każda ścieżka od razu jest starotorzem.
 • #3 Watermarines (2021-05-05 13:06:18)
  Tak owszem nie każda ścieżka to starotorze ale w większości przykładów, na dawnych starotorzach powstają ścieżki.
 • #4 (odp. na #3) Paweł Skup (2021-05-05 14:37:26)
  Implikacja nie jest równoważnością, że się odwołam do podstaw logiki.
  Istnieją takie starotorza, na których powstały ścieżki. Na innych powstały drogi: obwodnice, drogi szybkiego ruchu itd. Wasiu uzasadnił krótko i węzłowato przyczynę, dlaczego tak się dzieje. Ale jest też cała masa miejsc, gdzie kiedyś leżały tory, a teraz jest: pole, las, osiedle, magazyn, centrum handlowe. I te miejsca w żaden sposób nie wpisują się w definicję starotorza (którą niedawno w Bazie wałkowaliśmy, nie pamiętam przy jakiej okazji). Nie ma tam również ścieżek. A jaki jest procentowy udział jednych i drugich - to już wymaga oddzielnego opracowania. I nawet jak wyjdzie, że w 62,5% długości dawnych torowisk są starotorza, na których jest jakaś ścieżka (słowo "ścieżka" też trzeba zdefiniować, bo czy droga wydeptana przez zwierzynę, stegno, to też ścieżka?), to nie jest logicznie uprawnione wyciąganie takich wniosków. A wszystko w kontekście wypowiedzi #1. Gdyby tak było, u mnie pod oknem musiało się kiedyś roić od parowozów:).
 • #5 Watermarines (2021-05-05 21:09:46)
  Udepczmy kawałek trawy i będzie starotorze, zrobią tory i będzie :D (biorę na śmiech)

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...