OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Wrocław Główny
Wrocław Główny

ACdVL (Andrzej) (2020-08-04 21:40:16)

Dawid - w niczym nie umniejszę twojej racji, bo dobre światło jest konieczne do dobrze wykonanej roboty. Jednak dodam, że jeśli jest to możliwe to wystarczyłyby te duże oprawy (prawdopodobnie żarowe) zawieszone na suficie oraz świetlówkowe - najlepiej jarzeniowe, bo widzisz - jestem do nich bardzo przyzwyczajony, jak widzę te nowe LED-ówki to mnie na nerwy bierze - ale może to kwestia przyzwyczajenia/gustu? Cóż, w swoich kręgach uchodzę za "starocia".. :)

Wrocław Główny
Wrocław Główny

ACdVL (Andrzej) (2020-08-04 21:36:07)

Czekam (podobnie zresztą jak wszyscy tutaj) z wielką niecierpliwością. Avanti! :)

Stany
Stany

Jakub M. (2020-08-04 21:24:27)

Materiały te prawdopodobnie zostały porzucone, podobna sterta leży również dwa kilometry od miejsca widocznego na zdjęciu w kierunku Milska (konkretnie na polu), jak i też jadąc w kierunku wsi Stany oraz w wielu innych mniej lub bardziej przypadkowych miejscach. Podkłady to z pewnością mniej dochodowy materiał niż szyny z rozbiórki, więc zabrać tego raczej nie ma komu.

Kościan
Kościan

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-04 20:48:11)

Tor do Bonikowa na linii 376 już jest połączony rozjazdem z linią 271. Prace na linii 366 do Kurzejgóry postępują, są już gotowe wszystkie mosty nad strumieniami.

Stegna Gdańska – Piaski Gdańskie
Stegna Gdańska – Piaski Gdańskie

Adres Cdb (2020-08-04 20:09:33)

Jak to możliwe, że linia do jednej ze sławniejszych polskich kurortów jakim jest Krynica Morska jest zlikwidowana.

Bożnów
Bożnów

Adres Cdb (2020-08-04 20:03:39)

To mostek tylko zagruzowany. Dziwne, że tego nie zauważyłeś.

Rudna Miasto
Rudna Miasto

Jarosław Lizak (2020-08-04 18:59:37)

nie mam :(

Jawor
Jawor

Givexnine Poznań (2020-08-04 18:28:04)

Na zdjęciu dobrze widać żółtą linię na chodniku - ułożoną z płytek z rowkami dla niewidomych, na całym dworcu pełno jest takich "ścieżek".

Jawor
Jawor

ACdVL (Andrzej) (2020-08-04 18:22:20)

A to ciekawostka. To już zupełne novum - i przyznam się - ciekawe. :)

Wolsztyn – Żagań (371)
Wolsztyn – Żagań (371)

ACdVL (Andrzej) (2020-08-04 18:09:00)

Na bogato czy nie, ale zbyt ładnie i estetycznie to nie wygląda. Szpaler lamp. Mogłoby ich być nieco mniej. Nie przeczę, że być może nocą tak oświetlony most wygląda nader efektownie - ale za dnia taki szpaler zbyt fajnie nie wygląda - tak jak to wcześniej napisałem.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...