OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Wronki
Wronki (woj. wielkopolskie)
Szołdry
Szołdry (woj. wielkopolskie)
Chorzów Batory
Chorzów Batory (woj. śląskie)
Jatki
Jatki (woj. zachodniopomorskie)
Jatki
Jatki (woj. zachodniopomorskie)
Jatki
Jatki (woj. zachodniopomorskie)
Jatki
Jatki (woj. zachodniopomorskie)
Woźniki
Woźniki (woj. małopolskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Gostyń
Gostyń

Józef (2020-04-06 11:10:27)

Fotowoltaika

Wolsztyn
Wolsztyn

MK (2020-04-06 10:57:15)

Po lewej stronie ogryzek toru "młyńskiego", jeszcze wówczas istniejący. Mniej więcej na wysokości kozła oporowego odchodził w lewo tor boczny, który poprzez przejazd kolejowy prowadził bezpośrednio do obrotnicy parowozowni (bardzo dawne dzieje).

Wolsztyn
Wolsztyn

MK (2020-04-06 10:54:02)

Czy wiadomo może jakie części pobrano z parowozu do naprawy Pt47-65? Wózki tendra? Zwora sprzęgu?

Jatki
Jatki

Mariusz Pszczółkowski (2020-04-06 00:01:44)

Nie wydaje mi się, żeby był to budynek dawnego dworca. Bowiem znacznie różni się od zdjęcia z pocztówki a po za tym znajduje się około 50 metrów od śladu linii... Był to zapewne bydynek kolejowy, może mieszkanie obsługi dworca, ale nie sam dworzec.

Szczecin Pogodno
Szczecin Pogodno

Cezary Mirowski (2020-04-05 23:57:13)

Co do "nóżek", taką informację podała mi pani dyrektor ds SKM. Ja nie byłem zdziwiony, w tym temacie wszystko jest możliwe. Trzeba poczekać, procedura trwa. Na stronie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego można znaleźć chyba wszystko. Szkoda, że mapki z zakresem prac dla poszczególnych przystanków są małe, ale jak ktoś chce, to znajdzie. Jeżeli to wszystko wypali, to będzie super sprawa.

Wałbrzych Szczawienko – Mieroszów (– Meziměstí) (291/482/869)
Wałbrzych Szczawienko – Mieroszów (– Meziměstí) (291/482/869)

wasiukibic (2020-04-05 21:46:28)

Bez wątpienia: https://fotopolska.e… choć pewien urok w takim zjawisku jest. W tunelu pod Przełęczą Kowarską jest jeszcze ciekawiej; z powodu awarii izolacji, przy wlocie od strony Kowar zimą jest kilkadziesiąt metrów prawdziwej lodowej jaskini, ze zwisającymi ze sklepienia stalaktytami, zamarzniętymi strumieniami na ścianach i lodowym dywanem na torach.

Poznań Główny
Poznań Główny

ACdVL (2020-04-05 20:12:53)

Nie spieszcie się z emeryturą dla kibelków. Też widzi mi się, że zbliża się ich kres - ale widzi mi się też, że pewna ich suma co nieco pojeździ jeszcze. Jak to mówią - w stadzie najstarszy potrzebny - w tym wypadku jeszcze - jest. :)

Nowa Iwiczna
Nowa Iwiczna

Givexnine Poznań (2020-04-05 19:03:59)

Bez sensu takie coś

Chorzów Stary – Radzionków (145)
Chorzów Stary – Radzionków (145)

rafael (2020-04-05 16:31:13)

Początkowo myślałem, że to okolice dawnej drogi z Rozbarku na Kamień. Po bliższym zbadaniu widzę, że to miejsce dzisiejszego wiaduktu nad DW911.

Chociszewo Rogoziniec – bocznice
Chociszewo Rogoziniec – bocznice

Darek Nowak (2020-04-05 15:05:25)

To coś podobnego do tej składnicy w Palmirach: https://www.bazakole…

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...