OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Białystok – Głomno (– Багратионовск) (38)
Białystok – Głomno (– Багратионовск) (38)

Michał Kłosowski (2020-09-22 22:16:16)

Jesteście niezawodni. Latami "nie pamiętałam gdzie to strzeliłem". Być może było o jednego Harnasia za dużo, a może to zmęczenie kilkoma dniami kółka koleją po Polsce... ;) Zagadka rozwiązana. Dziękuję!

Pabianice
Pabianice

Michał Kłosowski (2020-09-22 22:13:02)

Racja, remont remontem ale czysto nie jest. Pełno butelek po piwach i jabolach. A nowo otwarte przejście podziemne już zdemolowane! Tydzień wystarczył, a windy rozbite, okna wybite... ;(

Gdańsk Główny – Gdańsk Nowy Port (249)
Gdańsk Główny – Gdańsk Nowy Port (249)

P.M. (2020-09-22 20:24:31)

Linia jest w remoncie do grudnia, widnieje w harmonogramie zamknięć torowych PLK. https://www.plk-sa.p…

Kalety
Kalety

ACdVL (Andrzej) (2020-09-22 20:22:42)

Czy ta fotka celowa, czy nie - ale podziękowania się należą. Że ta oprawa się zachowała - i to w nienajgorszym stanie - to cud! Farel OKP240, wspaniałe to były lampy. Czy ta jest sprawna to nie wiem - ale dywaguję, że raczej owszem. Czuję jednak, że niedługo zniknie z budynku i pojawi się dziecko nowych czasów. Szkoda..

Toruń Wschodni
Toruń Wschodni

ACdVL (Andrzej) (2020-09-22 15:46:54)

Cholibka, ciężko się robi na myśl, że zbliża się powoli koniec klasycznego wyglądu stacji, z niegdyś wszechobecnymi oprawami Farelu, Famoru (i nie tylko), ze starym wyglądem dworca i otoczenia (aczkolwiek tu na pewno remont się przyda). Jednej z opraw, sprawnej zresztą jeszcze, brakuje klosza - chyba że ktoś zdjął go już z myślą, że niedługo oprawa poleci na śmietnik. Ciężko się oswoić ze zmianami, niech Koledzy uważają jak chcą, ale - zmiany u nas bardzo często przeprowadzane są po łebkach - ot tak, od razu - aby było, a nie pomyśli się przynajmniej o zachowaniu części tego, co niegdyś było wszechobecne.. Dzięki, Czarek, żeś wziął na "cela" te oprawy - mam do nich bardzo duży sentyment, tak jak do tych trójrurek na wiatach. :)

Łęczyca
Łęczyca

Paweł Niedomagała (2020-09-22 15:41:54)

Piękne czasy, gdy funkcjonowała tu jeszcze sygnalizacja kształtowa.

Gołańcz – Chodzież (378)
Gołańcz – Chodzież (378)

Stanisław Pikul (2020-09-22 08:45:30)

Bo to tak powinno działać - powstawanie nowych, rewitalizacja starych odcinków linii kolejowych powinno być oparte na konkretnych potrzebach zainteresowanych użytkowników a nie na sondażach czy głębokich przekonaniach że 'na pewno by się przydała, na pewno ludzie będą jeździć, na pewno wpłynie na rozwój'.

Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Dolne

Opolanin (2020-09-22 08:24:32)

To sprawa się bardzo uprościła, hehe. Dzięki za info.

Białystok – Zubki Białostockie (– Бераставіца) (37)
Białystok – Zubki Białostockie (– Бераставіца) (37)

Aleksander Gruszczyński (2020-09-22 01:23:27)

Ludzie mieszkający w Waliłach/Gródku nawet teraz korzystają z weekendowych pociągów w dojazdach. Czy korzystaliby w codziennych? Nie wiem, oferta autobusowa jakaś w Gródku wtedy jest, a ja, w przeciwieństwie do specjalisty od całego kraju, nie podejmuję się oceniać zasadności codziennego ruchu bez analizy potencjalnego ruchu.

Czarnków
Czarnków

ROPA Poznań (2020-09-21 22:13:35)

Idąc tym tropem /o połączeniu z Poznaniem/ należało by zbudować /teoria/ połączenie z Czarnkowa przez Wronki, a dalej już do Poznania jest linia. Dużo ludzi z Czarnkowa dojeżdża do Wronek do pracy, do Amiki

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...