OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Ruda Chebzie
Ruda Chebzie (woj. śląskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Kępie
Kępie (woj. małopolskie)
Płociczno Tartak
Płociczno Tartak (woj. podlaskie)
Wąbrzeźno Miasto
Wąbrzeźno Miasto (woj. kujawsko-pomorskie)
Jasienica koło Bielska
Jasienica koło Bielska (woj. śląskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Żagań – Żagań Poltops
Żagań – Żagań Poltops

Cbd (2020-07-07 22:40:31)

Prosiłbym o dodanie stacji towarowej Żagań Poltops jako zlikwidowaną. Linie przechodzące przez stację to Żagań-Żagań Poltops i Żagań-Bocznica i łącznie. Pozdrawiam

Węgorzewo
Węgorzewo

Kuba Klusek (2020-07-07 22:38:07)

Schron zaprojektowany zasadniczo, by być odpornym na trafienia odłamkami bomb lotniczych, nie przewidziany do wytrzymania ostrzału artyleryjskiego. Otwory wyłącznie obserwacyjne, nie do prowadzenia ostrzału. Stawiany był w tysiącach przy stacjach, fabrykach itp.

Kutno
Kutno

Sławomir Kurek (2020-07-07 21:53:14)

Czy ta pajęczyna na górze to sieć trakcyjna? Rzadko się zdarza w lokomotywowni wachlarzowej

Nieborowice
Nieborowice

Opolanin (2020-07-07 19:02:56)

Ja się będę upierał przy swojej wersji, że Kotlarnia w prawo ;)

Szamotuły
Szamotuły

blakop (2020-07-07 17:27:41)

Wieża (część drewniana) została w całości rozebrana i zbudowana od nowa, w identycznej formie i kolorystyce w 2020 roku.

Mielec
Mielec

Rp1 (2020-07-07 15:30:14)

Podejrzewam, że ten dodatkowy tor będzie wspólny dla linii w stronę Tarnobrzega oraz bocznicy mieleckiej SSE. Ok. 200 m za semaforami wyjazdowymi jest nowy rozjazd.

Średzka Kolej Powiatowa
Średzka Kolej Powiatowa

1234453 (2020-07-07 13:42:03)

Proszę zmienić wprowadzający w błąd kolor na odcinku Środa - Zaniemyśl. Na linii prowadzony jest ruch turystyczny.

Bańgów
Bańgów

CenTraX! (2020-07-07 12:56:36)

https://ilostan.foru…

Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)
Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)

wasiukibic (2020-07-07 12:02:58)

Nie bogata tylko cywilizowana. Nieraz i nie dwa geodeci obsługujący moje budowy musieli naszukać się osnowy po różnych chaszczach. A koszty utwardzenia kawałka placu, żeby można było chodzić suchą nogą czy też, jak wspominał octanq, rozstawić się ze sprzętem, są śladowe w stosunku do całościowego kosztu remontu odcinka linii. Lepiej zrobić coś raz, porządnie i na lata niż przyjanuszować 1000 zł i później niech się ludzie męczą, kolejnych kilkadziesiąt lat.

Tuplice
Tuplice

ACdVL (2020-07-07 11:51:52)

Praktyczność nigdy nie szkodzi - to prawda. Mam jednak nadzieję, że będzie tu rewitalizacja. Akurat tutaj historyczny wygląd nie całkiem mi pasuje..

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...